Vodafone İstanbul maraton koşusu ne zaman? Saat kaçta? Başlangıç noktası neresi olacak?

41. Vodafone İstanbul Maratonu için çok az zaman kaldı. 1 saat 45 dakika olacak olan koşu için birçok kişi araştırma yapmaya başladı. Peki, Vodafone İstanbul maraton koşusu ne zaman? Saat kaçta? Hangi yollar kapalı olacak? Detaylar haberimizde....

Vodafone'nin düzenlediği, 41. Vodafone İstanbul Maratonu için geri sayım başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından “İstanbul Senin, Durma Koş!” sloganıyla düzenlenen koşuya ilginin büyük ölçüde olacağı söyleniyor.  Peki, Vodafone İstanbul maraton koşusu ne zaman? Saat kaçta? Hangi yollar kapalı olacak? Detaylar haberimizde....

Vodafone İstanbul maraton koşusu ne zaman? Saat kaçta? Başlangıç noktası neresi olacak?

VODAFONE İSTANBUL MARATON KOŞUSU NE ZAMAN?

41. Vodafone İstanbul Maratonu 3 Kasım 2019 Pazar günü başlayacaktır. Halk koşusu sporcuları için zaman sınırı 1 saat 45 dakika olacak. Saat 12.30'da köprü trafiğe açılacaktır. Katılımcıların 16 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Halk koşusuna katılım ücretsizdir.

Halk koşusunda göğüs numaraları kayıt esnasında verilmektedir. Tişörtler ise İstanbul Maraton ve Spor Fuarı’ndan alınıyor. Yarışı bitirenlerin göğüs numaralarına finiş alanında kaşe basılacaktır. Kaşeli numaralar ile madalya Spor İstanbul tesislerinden dağıtılacak.

Halk koşusu startı 09.45'te Altunizade Köprüsü altında başlayacak ve İnönü Stadı önünde sona erecek.

Yarış sabahı aşağıdaki noktalardan start noktasına ücretsiz sporcu otobüsleri kaldırılacaktır. İETT araçları transferleri ile ilgili toplanma saati 06:30'dur. Mecidiyeköy meydanından otobüsler kalkacak.

Halk koşusu sporcularını start noktasına taşıyacak otobüsler ise Mecidiyeköy'den 07.00-08.00 saatleri arasında kalkacaktır.

25 Ekim tarihinde alınmaya başlanan kayıtlar 30 Ekim’de sona erdi. Kayıt tarihlerini kaçıran sporcular için Maraton ve Spor Fuarında sınırlı kontenjan ile geç kayıt imkanı sunulacak. Sporcular, fuarda yer alan sivil toplum kuruluşları arasından seçecekleri herhangi bir STK’ye bağış yapmak ve kayıt ücretini ödemek kaydıyla geç kayıt yaptırabilecek. Kayıt işlemlerini tamamlayan adaylar ise tişörtlerini 31 Ekim, 1-2 Kasım tarihlerinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenecek İstanbul Maraton ve Spor Fuarından teslim alabilecek. Vodafone 41. İstanbul Maratonu kapsamında halk koşusu Altunizade Köprüsü altından başlayacak 15 Temmuz Şehitler Köprüsünün ardından Beşiktaş Vodafone Park Stadyumu önünde sona erecek. 

Vodafone İstanbul maraton koşusu ne zaman? Saat kaçta? Başlangıç noktası neresi olacak? ile ilgili etiketler İstanbul Vodafone İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Boğazı koşu koşu mesafesi 2019 maraton yarış