Gündem

Vesayetçi zihniyetin savunuculuğuna soyundular

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu da 104 emekli amiralin skandal bildirisine sahip çıkan isimler arasında yer aldı. Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan CHP'li isimlerin paylaşımları tepki çekti.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Deniz Kuvvetlerinden emekli 104 amiral, Montrö Boğazlar Sözleşmesi ve laiklik vurgusu yaparak darbe imalı bir bildiri yayınladı.

Gece yarısı yayınlanan bildiriye hem devletin üst kademesi ve siyasetçilerden hem de sosyal medyadan büyük tepki yağdı.

"VATANSEVER ELEŞTİRİ" DEDİ

Ancak CHP'li bazı isimler darbe imalı bildirinin savunuculuğunu üstlendi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç  "Deniz Kuvvetlerini ağzına kadar FETÖ'cü dolduranlar, 15 Temmuz'un ertesinde Atatürk ilke ve devrimleriyle yetişmiş subaylar olmasa bugün koltuklarında oturamıyor olacaklardı. Şimdi çıkmışlar 5. kol faaliyeti filan. Hadi oradan... Vatansever eleştirileri tebrik ediyorum" paylaşımında bulundu.

 

BİR PAYLAŞIM DA ERDOĞDU'DAN

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ise İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un tepki tweetini alıntılayarak "Siz kimsiniz? Her önünüze gelene darbeci, terörist, ajan yaftası yapıştırıyorsunuz... Belirli bir dönem Anayasa ve hukuk içinde ülkeyi yönetmek için seçildiniz... Süreniz dolup, seçimi kaybettiğinizde tıpış tıpış gidecek ve işlediğiniz suçlar dolayısıyla yargılanacaksınız..." ifadesini kullandı.

BÜYÜK TEPKİ: DARBE GİRİŞİMİNİ DESTEKLİYORLAR

CHP'li isimlerin vesayetçi zihiyete sahip çıkan açıklamaları tepki çekti. Avukat Selman Öğüt, yapılan açıklamaların ekran görüntülerini paylaşarak "Bunların hepsi 103'ler Konseyinin darbe girişimini destekliyor. Eğer Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti ise bunların hepsinin 103 darbeci ile gözaltına alınması ve TCK m 309 ve m 39 dan yargılanmaları gerekir! Halkın iradesine kastedenler cezalandırılmalıdır!" açıklamasında bulundu.

"KAYIT DIŞI SİYASET ARAYIŞI"

Aslan Değirmenci ise "Engin bey akşam neredeydiniz? Vesayet bekçiliğinden ne zaman vazgeçeceksiniz? 28 Şubatçılarla aynı fişlemeleri yapıp, cunta heveslisi emeklilere destek vermek, kayıt dışı siyaset arayışı değil midir?" sözleri ile tepkisini dile getirdi.