Popüler Haberler |

Vedat Milor Türk lokantalarını bıraktı mı? Neden? Vedat Milor neden küstü?

Sonunda Vedat Milor'u da çıldırttılar! Restoran çekimlerinden birine gelen eleştirilere üzülen yemek eleştrimeni Vedat Milor, sosyal medyada yayınladığı video mesajı ile Türk yemek sektörünün büyük kısmı ile bağını kopardı. Vedat Milor Türk lokantalarını bıraktı mı? Neden? Vedat Milor neden küstü? Vedat Milor Türk lokantalarını bıraktı mı? Neden? Vedat Milor neden küstü? Yanıtları bu haberde...

Ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milor kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile Türk lokantalarında video çekme konusunda bir açıklama yaptı. Vedat Milor Türk lokantalarını bıraktı mı? Neden? Vedat Milor neden küstü? Videolu mesajın ardından konuyu merak eden vatandaşlar araştırmaya başladı. Vedat Milor Türk lokantalarını bıraktı mı? Neden? Vedat Milor neden küstü? Yanıtları ayrıntılarıyla haberimizde bulunuyor.

 

VEDAT MİLOR NEDEN KÜSTÜ?
Yıllardır Türkiye'nin dört bir yanında tadımlar yaparak yerel lezzetleri duyuran Gurme Vedat Milor, son eleştiriler nedeniyle Türk lokantalarında çekim yapmayı bıraktığını açıkladı. Milor Bundan sonra sadece yabancı restoranların çekimlerini yapacak.

 

Ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milor kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile Türk lokantalarında video çekmeyi bıraktığını açıkladı. "Hamdi"de yapılan çekimde özel sofra açıldığı için reklam olduğu eleştirilerine kırılan Milor, artık Türk lokantalarından video çekimini yapmayacağını sadece kendisini tanımayan yabancı restoranlara gidip çekim yapacağını söyledi.

VEDAT MİLOR
Prof.Dr. Vedat Milor, 10 Ekim 1955, İstanbul doğumlu Türk öğretim üyesi, yemek ve şarap eleştirmenidir. NTV'de yayınlanan Vedat Milor'la Tadı Damağımda adlı programın sunuculuğunu yapan Milor, dünya çapında takip edilen Gastromondiale adlı gastronomi sitesinin kurucu editörüdür. Milliyet'te başlayan restoran değerlendirmeleri yazılarına günümüzde Cumartesi ve Pazar günleri Hürriyet'te ve Mizanplas adlı Türkçe yayın yapan gastronomi sitesinde devam etmektedir.

Galatasaray Lisesi'nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü yüksek şeref derecesi ile bitirdi. Bir dönem Londra Ekonomi Okulu'te eğitim gördü. Amerika'ya Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley'ne gitti, sosyoloji doktorası yaptı. 1986 yılında doktora tezi için bir yıl Fransa'da kaldı. Doktora tezi "Planning and Economic Development in Turkey and France: Bringing the State Back in", 1990 senesinde Amerika'da, American Sociological Association tarafından senenin en iyi doktora tezi seçildi. Doktorası bitip askerliğini de yapınca Dünya Bankası'nda işe başladı. İki yıl süren görevinde bir süre de Kemal Derviş'le çalıştı. Sonra Brown Üniversitesi'ne, sosyoloji bölümüne asistan profesör olarak girdi. Princeton'da Institute For Advanced Study'ye davet edildi, bir yıl misafir öğretmenlik yaptı. Stanford Üniversitesi'nde hukuk okudu. İlk yüzde 10'a girerek bitirdi. Aynı okulda doçent olarak çalıştıktan sonra bir ara bir şirketin hukuksal işlerine baktı. Daha sonra Georgia Teknoloji Enstitüsü'nde, öğretim üyeliğine başladı. Milor orada politik ekonomi, İstanbul Koç Üniversitesi'nde ise uluslararası ilişkiler dersleri verdi.

Aslen Konyalı olan Vedat Milor, Linda S. Milor ile evlidir. Çiftin 2002 doğumlu Ceylan Handan adında bir kızı vardır.