Popüler Haberler |

Vatanım Sensin 55. bölüm izle | 56. bölüm fragman

Vatanım Sensin 45. bölümü Kanal D ekranlarından sevenleriyle buluştu. Nefes kesen 45. bölümde flaş gelişmeler yaşandı. Yakup Yunan askerileri tarafından işkence edildi. Dizinin takipçileri Yakup ölecek mi merak ediyor. Dizinin son bölümünü kaçıranlar 55. bölüm izlemek için arayışa başladılar. Peki Vatan Sensin 56. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yeni bölüm fragmanı izlemek için detayl haberimizde.

Vatanım Sensin 55. bölüm izlemek isteyenler haberimize bakabilirler. Kanal D'nin reyting rekotmeni dizisi Vatanım Sensin 55. bölümü ile ekranlara geldi. Yunan askerleri tarafından tutuklanan Yakup, konuşması için işkenceye maruz kalıyor. Yakup, hakikatleri saklamakta güçlük çekerken, Cevdet yapılacak son şeyi dile getiriyor. Yakup’un vereceği karar ne olacak? Yakup intihar edecek mi? Vatanım Sensin 55. bölüm izlemek isteyenler habermizdeki linkten ulaşabilirler. Peki Vatanım Sensin 56. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Diziyi yakından takip edenler Vatanım Sensin 56. bölüm fragman izlemek için aramalara başladı. İşte tüm detaylar...


Vatanım Sensin 56. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Vatanım Sensin 55. bölümü yine nefesleri kesti. Dizinin 56. bölüm fragmanını arayan dizinin takipçileri son bölüm fragmanı henzü yayınlanmadı. 56. bölüm fragmanı yayınlanır yayınlanmaz sitemizden ulaşabilirler.

Vatanım Sensin 55. bölüm fragman

10 Mayıs Perşembe 55. BÖLÜMDE NELER OLDU?

Aleksi, Yıldız ile Yakup boşandıktan sonra Yıldız’a olan ilgisini göstermekten geri durmamıştı. Yıldız, Yakup’u kıskandırmak için Aleksi ile görüşüyor; birlikte yemeğe çıkıyordu. Lakin Aleksi’nin süreç içindeki istekleri artmış ve Yıldız ile otelde bir gece geçirmek istemişti. Bunu kabul etmeyen Yıldız’ı zorlayan Aleksi, Yakup’un olay yerine gelmesiyle aralarındaki münasebeti sona erdirmişti. Aleksi’yi yere seren Yakup, Yıldız’ı alarak eve gitmişti. Yıldız’ı sevdiğini söyleyen Yakup, aralarındaki duyguların yeniden ortaya çıkmasına sebep olmuştu.

Yakup, İzmir’e Milli Mücadele’nin kaderini değiştirebilmek için mühimmat akışı sağlamaktaydı. Bu mühimmatın girişi için de Aleksi ile işlettikleri tavernayı bahane ediyordu. Aleksi’nin de bildiğini söyleyen Yakup’un yalanı uzun sürmez. Bunu işiten Aleksi, böyle bir şeyin olmadığını ve derhal yakalanması gerektiğini söyler. Yakup ise Vecihi ile bir hangarda teyyare yapmasına yardım etmektedir. Bir teyyarenin ne kadar mühim olduğunu bilen Yakup, bu konuda çok hassastır. Yunan askerleri ile Aleksi, hangara baskın yapar. Vecihi, Yakup’un isteğiyle oradan kaçsa da Yakup tutuklanır.

Bu haber başta Cevdet olmak üzere herkesi şaşırtır. Cevdet, Yakup’un gerçekleri itiraf etmesinden korkmaktadır. Zira Milli Mücadele için atılan tüm adımlardan haberdadır. Yakup’tan gizli bilgileri öğrenmek isteyen Yunan askerleri, ona her türlü işkenceyi yaparlar. Yakup için dayanması bu zor süreçten tek bir çıkış yolu vardır. Yürekleri dağlayan bu olay, herkesi derinden etkileyecektir.

51.BÖLÜMDE YAŞANANLAR
Leon, ölümle pençeleşen Hilal'i hastaneye yetiştirirken her şeyden habersiz Cevdet de, Mustafa Kemal’den mühim bir emir alır. Kızının durumuyla kahrolmasına rağmen vazifesine dönmek zorundadır. Görevi, Güney Cephesi’ni kapatacak barış görüşmeleri için İzmir’den Ankara’ya geçecek Fransız heyetinin güvenliğini sağlamaktır ancak bir cinayet tüm planları altüst eder.

Olaydan şüphelenen Cevdet cinayeti araştırdığında büyük bir komplonun ortasında olduklarını anlar. Şimdi Cevdet Filipos’un hain planını bozmalı ve bu sayede barıştan vazgeçmek üzere olan Fransızları Ankara’ya gitmeye ikna etmelidir.


HİKAYE
Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini... Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını.

1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde...Üst üste mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, en son ve en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı, Azize ve Cevdet'in de hayatlarında yeni bir dönemi başlatacaktır.

Görünür ve görünmez düşmanların gölgesinde, yolları tekrar kesişecek, hayatları bu kesişme yüzünden alt üst olacaktır. Zaferler ve mağlubiyetler görecekler, ayrılıklar ve kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve buhranın ateşiyle yanacak ve gerçek sevginin, gerçek vefanın, gerçek ihanetin ne olduğunu öğreneceklerdir. Cevdet ve Azize'nin hikayesi, küllerinden doğan yepyeni bir ülkenin kaderiyle bir yazılacaktır.

Vatanım Sensin; Savaşın acımasız ortamında vazifeleri ve vicdanları arasına sıkışanların, aşklarını yine de yeşertmeye çalışanların, her şeye rağmen bir arada kalmaya gayret eden bir ailenin, esaretten özgürlüğe doğru çıkılan amansız bir yolun hikayesidir bu...


HALİT ERGENÇ
Türk dizi, film ve tiyatro oyuncusu. Ünlü oyuncu Bergüzar Korel'in eşidir.
Halit Ergenç ortaöğrenimini Beşiktaş Atatürk Lisesi'nde tamamlamıştır. 1989’da İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri'nden ikinci senesinde ayrılan Ergenç, aynı sene girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu bölümlerini bitirmiştir.

Oyunculuk kariyerinde önemli bir yere sahip olan müzikal, opera ve bale çalışmaları arasında The Adventures of ZAK-Kate, Tatlı Charity,Beni Seviyor,Kral ve Ben, Amphitrion, Evita, Hayalet ve Ötekiler,Şarkılar Susarsa bulunmaktadır. Tiyatro çalışmalarına ise Bugün Git Yarın Gel,Popcorn, Arapsaçı, Sevgilime Göz Kulak Ol oyunlarıyla devam eden sanatçının beyazperdede de rol aldığı önemli projeleri bulunmaktadır. Halit Ergenç’in televizyon kariyerinde Hiç Yoktan Aşk, Ölümün El Yazısı televizyon filmlerini, Böyle mi Olacaktı, Kara Melek, Dedem Gofret ve Ben, Esir Şehrin İnsanları, Zerda, Aliye gibi başarılı dizi projeleri izlemiştir.

Televizyon ve sahne çalışmaları dışında program sunuculuğu ve reklam filmlerindeki performanslarıyla da son derece başarılı olan sanatçı, halen dizilerde başarılı bir görüntü çiziyor. Büyük Teklif adlı yarışma programını sunarak sunuculuktaki başarısını da ekranlara yansıttı. Sanatçı izlenme rekorları kıran Binbir Gece adlı televizyon dizisinde de rol almıştır. 2006 senesinde bu dizideki rolü ile en iyi erkek oyuncu dalında Altın Kelebek ödülünü kazanmıştır.

Halit Ergenç, Bergüzar Korel ile evlidir ve Ali Ergenç isminde bir erkek çocuk babasıdır.

VATANIM SENSİN 50.BÖLÜM ÖZETİ
Harbin henüz bitmediğinin farkında olan Azize ise civar köylerdeki muhtaç kadınlara yardım edebilmek için dostlarıyla yola düşer. Bu yolda, mağlubiyetin etkisiyle çığrından çıkmış Yunan askerleriyle karşı karşıya gelecektir. İnönü hezimeti yüzünden şehre gelen Yunan Kralı Konstantin, Filippos’a ordunun geri çekilmesini emreder.

Bu gelişmeyle umutlanan Cevdet, kaçan Yunan ordusuna nihai darbeyi indirmek için İsmet Paşa’yla görüşüp taarruz için doğru zamanın geldiğini söyler. Lakin son anda ortaya çıkardığı bir bilgi, her şeyden habersiz İzmir’e doğru yürüyen Türk Ordusu'nun kaderini tayin edecektir.

49.BÖLÜMDE NELER OLDU?
Miralay Cevdet ve Mehmet Akif, Filippos'un Türkleri İzmir'den sürerek şehri ele geçirme planına engel olmak için güçlerini birleştirir. Sandıklar kurulup oylama başlamadan önce, Filipos'un zulmü yüzünden halkın kalbine yerleşen korkuyu yenmeleri gerekmektedir.

Hilal ve Leon'un sırrı ortaya çıkmış, iki genç aşklarının imkansızlığıyla yüzleşmiştir. Dahası Hilal'in Leon'un gidişiyle ilgili öğrendikleri durumu daha da zorlaştıracaktır. Öte yandan Yıldız ve Yakup arasındaki kriz de Yıldız'ın fevri bir hareketiyle derinleşir. Baytar'ın şehre sızdığını anlayan Filipos buna engel olmak için orduyu seferber ederken, zamanla yarışan Cevdet, İzmir'i tekrar ayağa kaldıracak Mehmet Akif'e yardım etmenin yeni bir yolunu bulmak zorundadır.