Gündem

Vatandaşlar ekiplerle beraber geceleri 'yangın nöbeti' tutmaya başladı

Denizli’nin Çameli ilçesi ile komşu ilçe olan Köyceğiz’deki yangının büyüyüp Çameli sınırlarına gelme tehlikesine karşın, Çameli Belediyesi Zabıtası ekipleri nöbet tutuyor. Vatandaşlar da yangın nöbetinde zabıtaya katılmaya hazırlanıyor. Köyceğiz'e komşu ilçelerde ise panik havası sürmeye devam ediyor.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde 5 gündür devam eden yangına müdahale devam ediyor.

DUMAN YÜZÜNDEN YANGINI KENDİ İLÇELERİNDE SANDILAR

Yangının dumanları çevre il ve ilçelerden de gözükürken, yoğun dumanların en fazla etki ettiği Köyceğiz’in komşu ilçesi olan Ortaca’da yaşayan pek çok vatandaş kendi bölgelerinde de yangın çıktığını sanarak panik yaşadılar.

KÖYCEĞİZ'İN KOMŞU İLÇELERİNDE YANGIN NÖBETİ TUTULUYOR

Bu arada devam eden yangın nedeniyle Köyceğiz’e komşu ilçelerde de gece nöbet tutuluyor. Köyceğiz ile sınır komşusu olan Denizli’nin Çameli Belediyesi Zabıta ekipleri yangının kendi bölgelerine kayma ihtimali ve yine kendi bölgelerinde de yangın çıkma ihtimaline karşı, Karabayır’da nöbet tutuyor, Sarıkavak Mahallesi bölgesinde de devriye atıyor.

ZABITALAR VATANDAŞLARLA 24 SAAT BOYUNCA NÖBETTE

Zabıtaların 24 saat boyunca yangına karşı nöbette olduğu öğrenilirken, gece saatlerinde vatandaşların da yangın nöbeti tutmak için hazırlık yaptığı öğrenildi.