Spor |

Varlığı ayrı yokluğu ayrı bir dert! Belhanda Galatasaraylıları ikiye böldü!

Geçmişte taraftara küfreden ve buna rağmen Teknik Direktör Fatih Terim tarafından korunan Younes Belhanda, Sivasspor maçı sonrası zemin eleştirisi yapınca yönetim tarafından sözleşmesi ani bir kararla feshedildi. Sosyal medya üzerinden olaya tepkilerini dile getiren Galatasaraylı taraftarlar ise şaşkın!

Şampiyonluk yolunda kritik maçlar öncesi Galatasaray'da Belhanda krizi yaşanıyor. 2017 yazında takıma katılan ve o günden bu yana haklı haksız eleştirilen Younes Belhanda, son olarak Sivassor maçı sonrası yönetimi eleştirince olan oldu. Ani bir kararla sözleşmesi feshedilen Belhanda hakkında paylaşımlarda bulunan sarı kırmızılı taraftarların bir kısmı yönetimi haklı bulurken büyük çoğunluğu Belhanda'nın haksız yere gönderildiği yönünde paylaşımlarda bulunuyor.

Belhanda’nın gönderilmesi taraftarları da isyan ettirdi. Geçmişte taraftara küfür etmesine karşın herhangi bir yaptırım olmamasına rağmen yönetime yapılan en ufak bir eleştiride Belhanda’nın gönderilmesi büyük tepki çekti.

Galatasaray kariyeri boyunca 131 maçta sahaya çıkan Younes Belhanda, 22 gol ve 26 asistlik katkı sağladı.

İŞTE TARAFTAR GÖRÜŞLERİ

 NE DEMİŞTİ?

Süper Lig’in 29. haftasında Galatasaray’ın sahasında Demir Grup Sivasspor ile 2-2 berabere kaldığı maçın ardından Faslı yıldız Younes Belhanda’nın, yönetim aleyhine söylediği sözler dikkat çekmişti. Zeminin kötü olmasını eleştiren Belhanda “Böyle saha koşullarında geri dönüş yapmak hayli zor… Galatasaray yöneticileri bir çözüm bulmalı. Twitter'da, Instagram'da kendine bakacağına, medyaya bakacaklarına statla ilgilensinler” demişti.

Galatasaray, Younes Belhanda'nın sözleşmesini tek taraflı feshetti

Daha sonra söylediklerinin yanlış anlaşıldığını belirten Belhanda, sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamada “Dünkü röportajım sırasında başkan, başkan yardımcısı veya yönetim kurulu hakkında konuşmadığımı açıkça belirtmek isterim. Sahaya daha çok bakım yapılması gerekliliğiyle ilgili stadyumdan sorumlu insanlara yönelik konuştum. Sadece daha iyi koşullarda oynayabilmemiz için söylediklerimden dolayı yanlış anlaşıldım. Çevirmenimiz de bunun yapıcı bir mesaj olduğunu anlayarak çevirdi. Galatasaray’ın tüm yönetimine saygı duyuyorum ve kulüpteki herkesle iyi ilişkim var” ifadelerine yer vermişti.