Gündem

Van'da 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Van'ın Tuşba ilçesinde saat 00.46'da bir deprem meydana geldi. AFAD, depremin büyüklüğünü 4.9 olarak açıkladı. Depremin 7,62 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 00.46'da Van'ın Tuşba ilçesinde 4,9 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin 7,62 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi. Deprem anından ilk görüntüler geldi.

 

AFAD: OLUMSUZ İHBAR YOK

AFAD'dan yapılan yeni açıklamada, "Tuşba ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir." denildi.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN VAN DEPREMİ AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van'ın Tuşba ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremle ilgili sosyal medyadan açıklama yaptı.

Soylu şu bilgileri paylaştı: "Van'da, saat 00.46'da gerçekleşen 4,9 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine intikal eden herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Vanımıza ve hemşehrilerimize geçmiş olsun."

 

KANDİLLİ '5.0' DEDİ

Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 5.0 olarak açıkladı.

VAN VALİSİNDEN RAHATLATAN AÇIKLAMA

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AA muhabirine, merkez Tuşba ilçesinde yaşanan 4,9 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybının olmadığını duyurdu.

BİR DEPREM DE VAN GÖLÜ'NDE

Kandilli Rasathanesi, saat 02.3'de merkez üssü Van Gölü olan 3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem 5 km derinlikte gerçekleşti.