Vakıf Üniversitelerinin Tıp Fakültesi kurabilmeleri için şart getirildi

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Vakıf Üniversitelerinin Tıp Fakültesi kurabilmeleri için kendisine ait hastanesi olma şartı getirildiğini açıkladı. Saraç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Öğrencilerimizin gerekli ve yeterli tıp eğitimi alabilmeleri için teorik dersler ve uygulamalı eğitim alarak sağlık hizmeti sunmaları gerekmektedir" dedi.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, sosyal medya hesabından önemli bir açıklamada bulundu.

Saraç, Vakıf Üniversitelerinin Tıp Fakültesi kurabilmeleri için kendisine ait hastanesi olma şartı getirildiğini paylaştı.

Saraç açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Tıp eğitiminde ihmalin müsamaha ile karşılanmasının telafisi mümkün olmayacak sonuçlara yol açacağı malumdur. Öğrencilerimizin gerekli ve yeterli tıp eğitimi alabilmeleri için ise teorik dersler, uygulamalı eğitim de alarak sağlık hizmeti sunmaları gerekmektedir.

Tıp Fakültesi bulunan Vakıf Üniversitelerinin kendi hastanelerine sahip olmasının tıp eğitimi açısından niteliği artırıcı önemli etkileri olacağı, bazı aksamaları ortadan kaldıracağı gerekçesi ile dün Meclisimiz tarafından önemli bir kanuni düzenleme yapılmıştır.

Tıp eğitimi açısından çok önemli olan bu yasal düzenleme ile Vakıf Üniversitelerinin Tıp Fakültesi kurabilmeleri için kendisine ait hastanesi olma şartı getirilmiştir.

Eğitim ve öğretimin niteliğine ve kalitesine sürekli dikkat çeken Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile hazırlanan, iktidar muhalefet değerli milletvekillerinin desteği ile Meclisimizde kabul edilen yasal düzenlemeden dolayı müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isteriz"

Vakıf Üniversitelerinin Tıp Fakültesi kurabilmeleri için şart getirildi ile ilgili etiketler YÖK Yekta Saraç Tıp Fakültesi vakıf üniversiteleri