Koronavirüs

Vakalar düşmezse 9 gün tam kapanma!

Koronavirüste kısmi kapanma önlemlerinin sonunda vaka sayılarında istenilen düşüş oluşmaması durumunda 9 günlük tam kapanmaya gidilebileceği belirtildi.

Sabah'ın haberine göre gözler bu durumda yeni tedbirlerin neler olabileceği konusunda Bilim Kurulu'na çevrildi. Şayet düşüş yeterli derecede olmazsa sert önlemler gelebilir, bunların içerisinde tam kapanma ve 9 günlük sıkı tedbir de var.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısı sonrası Kabine Toplantısı'nda alınan kararları açıklamış ve Türkiye kısmi kapanmaya gitmişti. Erdoğan, "Şayet vaka sayıları düşmezse çok daha sert tedbirler almak zorunda kalabiliriz" ifadelerini kullanmıştı.

Edinilen bilgiye göre, kritik eşik günlük vaka sayılarının 25-30 binlere inmesi olacak. Hedeflenen düşüş gerçekleşmezse, 9 günlük tam kapanma seçenekler arasında.

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.