Üzücü olayı duyunca hemen harekete geçtiler! Akfen'den o otelin işletmecilerine çağrı...

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde görev yapan Doç. Dr. Serhat Güler, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kaldıkları otelden zorla çıkarıldıklarını duyurdu. Otelin mülk sahibi Akfen GYO, bir açıklama yaparak otel işletmecisi olan Accor Grup’tan gerekli hassasiyeti göstermelerini talep etti.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı'nda görev yapan Doç. Dr. Serhat Güler, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi doktorlarının oda paralarının ödenmesine rağmen kaldıkları otelden herhangi bir açıklama yapılmadan çıkartıldığını duyurdu.

Güler paylaşımında “7 gün 24 saat görev başında olan sağlık personeline saygısızlık; Novotel Zeytinburnu ücreti ödenen odalarda ailelerini korumak için konaklayan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi doktorlarını herhangi bir açıklama yapmadan otelden çıkarttı” ifadelerini kullandı.

AKFEN GYO'DAN ÇAĞRI

Akfen GYO, olayla ilgili basın açıklaması yaptı. Otelin mülk sahibi olan Akfen GYO, otel işletmecisi olan Accor Grup’tan gerekli hassasiyeti göstermelerini talep ettiklerini belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Değerli Kamuoyunun Dikkatine;

13 Nisan 2020 Pazartesi akşamından itibaren çeşitli basın yayın organları ve sosyal medyada yer alan haber ve yorumlara neden olan üzücü olay hakkında açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Akfen Holding şirketlerinden Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), uluslararası zincir otel işletmecisi olan Accor ile stratejik işbirliği kapsamında 2007 yılından itibaren Ibis ve Novotel markaları altında şehir oteli projeleri geliştirmektedir. Accor Grubu, Akfen GYO’nun Türkiye’de sahip olduğu 15 mülkü otel olarak işletmek üzere kiralamıştır.

İstanbul Zeytinburnu’ndaki Novotel binası da Accor Grubu ile yapılan anlaşma çerçevesinde olup, 2007’den itibaren otel işletilmek üzere Accor’a kiralanmıştır.

Dün yaşanan üzücü olayın ardından ivedilikle Fransa'daki Accor Grubu yönetimi ile temasa geçilip, konuyla ilgili hassasiyetimiz iletilmiştir. Bunun üzerine Accor Grubu sağlık personeline hiçbir müşteri ile temas etmeyecekleri Ibis Zeytinburnu otelini tahsis etmiştir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan, korku ve paniğe neden olan koronavirüs salgınına karşı toplum sağlığını kendi yaşamlarının önünde tutan, gecelerini gündüzlerine katarak kahramanca görev yapan sağlık çalışanlarının gösterilebilecek en büyük saygıyı görmelerini hak ettiklerini düşünüyoruz.

Bu nedenle geçen hafta yine sahibi olduğumuz Eskisehir’deki Ibis Otel’in sağlık personelinin kullanımına yönelik açılması yönündeki talebimizi Accor Grubu'na ileterek, bu otelin açılması sağlanmıştır. Aynı zamanda Kayseri’deki otel de sağlık personelinin hizmetine sunulmuştur.

Saygılarımızla"

Üzücü olayı duyunca hemen harekete geçtiler! Akfen'den o otelin işletmecilerine çağrı... ile ilgili etiketler Zeytinburnu doktor otel Koronavirüs Korona akfen novotel