Yaşam

Uyarılara rağmen seyir halinde olan yat, yangın söndürme uçağına felaketi yaşattı!

Marmaris'te 5 gündür devam eden orman yangınlarına 8 helikopter ve söndürme uçaklarıyla müdahale edilirken bölgede uyarılara rağmen tatiline yatıyla devam eden vatandaşların sorumsuzluğu sosyal meydada gündem oldu. Tepki çeken videoda anonslara rağmen açıkta seyir yapan bir yatın su almak için denize iniş yapan söndürme uçağına felaketi yaşatmasına ramak kaldığı anlar yer alıyor.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde günlerdir devam eden yangınları söndürmek için canla başla mücadele ediliyor.

8 helikopter ve yangın söndürme uçaklarının yanı sıra drone ekibinin de ilk müdahalede gecikmemek adına çalışmalarda bulunduğu bölgede aksiyon filmlerini aratmayan söndürme çalışmaları esnasında zaman zaman ekipler büyük tehlikeler de yaşıyor.


BÜYÜK TEHLİKE SANİYE SANİYE KAMERADA

Sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılan videoda, anonslara rağmen açıkta seyir halinde bulunan özel yatın, su alımı için denize iniş yapan yangın söndürme uçağına yaşattığı panik anları yer alıyor. Görüntülerde, denize inen uçakla yatın arasındaki mesafenin oldukça kısaldığı ve yattaki vatandaşların o anlarda yükselen çığlıkları yer alıyor.

ANONSLARA KULAK ASMAYAN YAT SAHİBİNE SERT TEPKİ

Çok sayıda kişinin hesaplarından paylaştığı ve yorum yağdırdığı video kısa sürede en çok izlenenler arasına girerken, anonslara kulak asmayan yat sahibi ise tepkilerin hedefi oldu. Ülkede yaşanan yangın söndürme uçağı krizine rağmen böylesi bir tehlikeye neden olan kişilere sert eleştiriler yöneltildi.

Sitene Ekle