Yaşam

Uyanık kardeşten akılalmaz rezalet! İkinci kez evlenmek için ağabeyinin kimliğini kullandı!

Eşiyle boşanma aşamasında olan İbrahim Dönmez isimli bir adam duyanları hayrete düşüren bir dolandırıcılık yaptı. Dönmez, sevgilisi Tuğba A. ile evlenmek için ağabeyinin kimliğini çalarak kendi fotoğrafını yapıştırdı. Olay sonrası evli ve bir çocuk babası olduğunu gören ağabey ise şoke oldu.

Uşak'ta yaşayan İbrahim Dönmez, Yaprak D. isimli bir kadınla evli olmasına rağmen akılalmaz bir yöntemle başka bir kadınla daha evlendi.

Dönmez ilk eşi olan Yaprak D. ise anlaşamadığı için boşanmak istedi. Fakat yeni evli olan kadın, eşinden boşanmak istemedi. Aile Mahkemesi'ne başvuran Dönmez, eşine boşanma davası açtı ve evini ayırdı. Dönmez'in anne-babası ise boşanmalarına karşı çıktığı için Dönmez Uşak'tan İstanbul'a gelerek burada yaşamaya başladı.

KENDİSİNİ AĞABEYİNİN İSMİYLE TANITTI

Sabah'ın haberine göre Dönmez, bu sırada Tuğba A.'yla tanıştı. Kadına âşık olan Dönmez, evli olduğunu saklamak için ağabeyi Erhan'ın ismiyle kendisini tanıtarak, evliliğini gizledi. Kısa süre sonra ciddi bir ilişkiye başlayan Dönmez, evlilik kararı aldığı Tuğba A.'ya gerçekleri anlatamayınca ilginç bir plan yaptı. Ağabeyi Erhan'ı İstanbul'a çağıran Dönmez, ağabeyinin kimliğini bir şekilde ele geçirdi.

AĞABEYİNİN KİMLİĞİ İLE EVLENDİ

Kimlikteki fotoğrafını kendi fotoğrafıyla değiştiren Dönmez, ağabeyinin adına aldığı sağlık raporuyla birlikte nüfus müdürlüğüne başvurdu. İbrahim Dönmez, ağabeyi Erhan Dönmez'in kimliğini kullanarak Tuğba A. ile evlendi. Ağabey ise Uşak'a döndüğünde kimliğini kaybettiğine dair resmi makamlara başvuru yapsa da kardeşi ağabeyinin bilgileriyle çoktan evlenmişti.

AĞABEY NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNE GİDİNCE ŞOKE OLDU

Aradan bir yıl geçtikten sonra Dönmez yeni baba olurken, ağabeyi de bir kadınla evlilik hazırlığına girdi. Ancak bir gün eve ağabey adına bir tebligat geldi. Tebligatta ağabeyin bir mobilya firmasından eşya aldığı, ücreti ödeyemediği ve bu nedenle icralık olduğu yazıyordu. Ne olduğunu anlamaya çalışan ağabey, Uşak'taki nüfus müdürlüğüne başvurdu ve büyük bir şok yaşadı.

KARDEŞİNDDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Ağabey, evleneceği kadın yanındayken evli ve bir çocuklu olduğunu öğrendi. Yaptığı araştırmada kardeşinin eşi Tuğba ile evli olduğunu gören ağabey, Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak kardeşinden şikayetçi oldu. Savcılık soruşturma başlattı.