Magazin

Usta oyuncu Sabina Toziya hayatını kaybetti

Beynindeki tümör nedeniyle 8 ay önce ameliyat olan usta oyuncu Sabina Toziya 75 yaşında hayata gözlerini yumdu. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hayriye Çakırbeyli karakterini canlandıran Toziya, beynindeki tümör nedeniyle kısmi felç geçirince diziden ayrılmıştı.

Beynindeki tümör nedeniyle 8 ay önce ameliyat olan usta oyuncu Sabina Toziya 75 yaşında hayatını kaybetti.

Üzücü haberi sosyal medya hesabından senarist Bahadır Özdener duyurdu. Özdener "Çok kıymetli Sabina Toziya'yı, Rahmeti Rahman'a uğurladık. Allah'tan annemize rahmet, ailesine, sevenlerine başsağlığı dileriz" dedi.

OKTAY KAYNARCA'DAN VEDA PAYLAŞIMI

Oyuncunun vefat haberini oyuncu Oktay Kaynarca sosyal medya hesabından duyurdu.
Kaynarca, “Sınanıyormuyum bilmiyorum ama bir bildiği var sanırım Yaradanın.. Tarif etmem imkansız, sadece kocaman bir boşluk kocaman bir hiçlik boğazım düğüm düğüm Uğurlar olsun canımın içi nurlar içinde uyu” ifadelerini kullandı.

SABİNA TOZİYA KİMDİR?

1946 yılında Makedonya'nın Üsküp şehrinde doğan Sabina Toziya, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Afife Hatun ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Hayriye Çakırbeyli karakterlerini canlandırmıştı.

2021 yılında beynindeki tümör nedeniyle kısmi felç geçirmesinden dolayı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden ayrılan Toziya, Annemin Yarası ve Bal Kaymak filmlerinde de rol almıştı.