Usta oyuncu Füsun Günuğur hayatını kaybetti!

Bir dönemin büyük bir heyecanla izlenen dizisi Beni Unutma'nın başrol oyuncularından Füsun Günuğur 70 yaşında hayatını kaybetti. Günuğur'un ölüm haberini Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt duyurdu.

2008-2016 yılları arasında yayınlanan Beni Unutma isimli günlük dizide 1702 bölüm yer alan usta oyuncu Füsun Günuğur, yaşamını yitirdi. Usta sanatçının kesin ölüm nedeni ise henüz bilinmiyor.

ÖLÜM HABERİNİ DEVLET TİYATROLARI GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA KURT DUYURDU

Oyuncunun ölüm haberi ise Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamada "Türk Tiyatrosunun değerli ismi emekli sanatçılarımızdan Füsun Günuğur'un vefat haberini büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Sanatçımıza Allah'tan rahmet; ailesine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum" ifadelerini yer verildi.

Usta oyuncu Füsun Günuğur hayatını kaybetti!

FÜSUN GÜNUĞUR HAKKINDA

8 Nisan 1952 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. 1975 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümü'nden mezun oldu. 1975 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'na katılmış ve o tarihten bu yana çeşitli oyunlarda rol aldı.

Tiyatro oyunculuğunun yanında, dizi oyunculuğu ve dublaj sanatçılığı işlerini de başarı ile yapan oyuncu, özellikle 1981 yılında TRT ekranlarında yayınlanan yabancı dizi Şahin Tepesi'nin başrol oyuncularından Laura Johnson'ın uzun yıllar seslendirmesini yaparak hafızalara kazındı. 2006 yılında TRT ekranlarında yayınlanan Gönül Yokuşu isimli dizide oynayan Günuğur, Oyun Bitti ve Unutma Beni ile geniş hayran kitlesine ulaştı.

Usta oyuncu Füsun Günuğur hayatını kaybetti! ile ilgili etiketler ölüm vefat Füsun günuğur