Üsküdar’da boşandığı eşinin silahlı saldırısına uğrayan kadın: Ölmek istemiyorum!

Üsküdar’da boşandığı eşi tarafından silahla vurularak yaralanan 3 çocuk annesi Fikrinaz Gürdeğin yaşadığı korkunç olayı anlatarak, “Ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum. Ama öldürecek biliyorum. Oradaki vatandaşların sayesinde kurtulabildim. Eğer onlar olmasaydı beni öldürecekti. Hapisten çıkmasını istemiyorum” dedi.

Üsküdar’da dün öğle saatlerinde, 3 çocuk annesi Fikrinaz Gürdeğin (40) boşandığı eşi Muharrem Gürdeğin tarafından sokak ortasında silahlı saldırıya uğramıştı. Olayın ardından saldırgan gözaltına alındı.

"SENİ ÖLDÜRÜRÜM DİYORDU"

Bacaklarına isabet eden iki kurşunla yaralanan ve hastanede tedavisi süren 3 çocuk annesi Fikrinaz Gürdeğin, “Eski eşim tarafından psikolojik ve fiziksel şiddet görüyordum. Zaten ‘seni öldürürüm, öldüremezsem de sakat bırakırım, yataklara mahkum bırakırım diyordu. Yüzüne kezzap atarım, seni aynaya bakamayacak duruma getiririm, ben işimi yarım bırakmam’ diyordu” diye konuştu.

“OTOBÜSTEN İNDİM, O DA ARKAMDAN İNDİ"

Dün işe gitmek için evden çıktığını söyleyen talihsiz kadın, yaşadığı korkunç olayı “Baktım kapıda bekliyor. Ben otobüse bindim, o da arkamdan bindi. O anda kızım aradı. Kızımla konuştum, telefonu kapattım. Göztepe Köprüsü’nden aşağı indim. Bana, ‘sen kimle konuştun?’ dedi. Kızımla konuştuğumu söyledim. ‘Göreyim’ dedi. Telefonu gösterdim. ‘Hayır, konuşmadın’ dedi. ‘Bırak beni işe gideceğim’ dedim. ‘Yeter artık’ deyip silahı belinden çıkarıp çekti. Yanımdan biri geçiyordu, arkasına saklandım. Mermiler vücuduma değil ayağıma geldi, yere düştüm” sözleriyle anlattı.

“ÖLMEK İSTEMİYORUM, YAŞAMAK İSTİYORUM"

Fikrinaz Gürdeğin, “Ölmek istemiyorum. Ama öldürecek biliyorum. Vatandaşların sayesinde kurtulabildim. Kimi şalını çıkarıp ayağımı bağladı kanı durdurmak için. Ben bu şekilde yaşıyorsam o vatandaşların sayesinde. Eğer onlar olmasaydı beni öldürecekti. Ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum. Keşke başka kadınlar da ölmeseydi. 3 tane çocuğum var. Hapisten çıkmasını istemiyorum” dedi.

Öte yandan, şüpheli Muharrem Gürdeğin’in olayda kullandığı silahın ruhsatsız olduğu ve evinde çok sayıda silahın bulunduğu öne sürüldü.

TUTUKLANDI

Kısa sürede yakalanan Muharrem Gürdeğin ise yapılan sorgunun ardından Kartal Anadolu Adliyesine sevk edilmişti. Şüpheli savcılık sorgusunun ardından tutuklanması talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Hakimlikteki ifade işlemleri tamamlanan şüpheli Muharrem Gürdeğin, ‘silahla eşi kasten yaralama’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Üsküdar’da boşandığı eşinin silahlı saldırısına uğrayan kadın: Ölmek istemiyorum! ile ilgili etiketler boşanma kadına şiddet kadın cinayeti