Gündem

Üsküdar ve Kadıköy belediyeleri Twitter'da atıştı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kent genelindeki peyzajlı donatıları kaldırması tartışma yarattı. Tartışmalar sürerken, 'Daha çok yeşil' paylaşımı yapan CHP'li Kadıköy Belediyesi'ne tepki AK Parti'li Üsküdar Belediyesi'nden geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin duvar peyzajı uygulaması yerine duvarları sanatçılara açma kararı tartışma yarattı. Yaşanan tartışmalarda, CHP'li Kadıköy Belediyesi ile AK Partili Üsküdar Belediye sosyal medyadan atıştı.

Kadıköy Belediyesi'nin İBB'nin söz konusu kararını "O zaman daha çok yeşil, daha çok renk" ifadeleriyle yorumlamasını eleştiren Üsküdar Belediyesi, Twitter hesabı üzerinden " ifadeleriyle eleştirdi.

​Kadıköy Belediyesi ise, Üsküdar Belediyesi'ne verdiği yanıtta "Yeşil bitkiler renk renk çiçekler deyince Validebağ Korusu ile ilgili kararınızı biz de gerçekten anlayamamıştık" dedi.

Üsküdar Belediyesi ise, Kadıköy Belediyesi'ne "Konudan konuya atlamaya gerek yok" dedi ve şunları söyledi:

"​Konudan konuya atlamaya gerek yok komşu. Bir oksimoron söz konusu, onu yazdık. Sahi, Validebağ Korusu ile ilgili ne karar almışız anlayamadığınız?"

Yorumlar
Günün Videosu
Küçükçekmece'de yavru kedileri yakalayıp yediği öğrenilen Japon uyruklu D.M. mahalleli tarafından linç edilmek istendi. Para cezası verilen D.M'nin ifadesinde kedileri boğup yediğini söylediği belirtilirken, sınır dışı edileceği öğrenildi.