Koronavirüs |

Üreticide 39, rafta 75 lira!

Gelen son dakika bilgisine göre; Koronavirüs fırsatçıları ku kez de kırmızı ette kendisini gösterdi. Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde kasap ve marketlerdeki et fiyatlarındaki değişim 'pes' dedirtti.

Üreticiden 39 liraya çıkan karkas et, kasapta 75 lirayı gördü.

''ARACILAR CİDDİ MİKTARDA KAR ELDE EDİYOR''

Sabah'ın haberine göre; Mahalle kasaplarında kıymanın kilo fiyatı 50-75 lira arasında değişirken, üreticiden direkt satış yapan zincir marketlerde ise kıyma fiyatı 42 liradan başlayıp 75 liraya kadar çıkmış durumda.

Dana kuşbaşında da durum farklı değil. Kilo fiyatı 45-80 lira arasında değişiyor.

Duruma tepki gösteren üreticiler ise “Aracılar ciddi miktarda kâr elde ediyor" dedi.

ZAM YOK DENMİŞTİ

Öte yandan Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, ramazan ayından önce yaptığı açıklamada, kırmızı ete zam yapılmayacağını söylemişti.

Yardımcı ayrıca, ilk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını süresince kırmızı ete zam yapılmayacağını açıkladı. Yardımcı, "Provokatif amaçlı açıklamalar oluyor, kimse itibar etmesin, tedirgin de olmasın." dedi.

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.