Yaşam

Ünlü yazarın hayatı kabusa döndü! "Sen Havva'sın ben Adem'im, 2 çocuğun da benden"

Ünlü yazar Ece Ergönenç, 5 yıldır şizofreni hastası sapık takipçisi Hamza Ş. tarafından tehdit ediliyor. Samuray kılıçlı katil gibi anormal sözlerinin olduğunu söyleyen Ergönenç, "Kendisinin Adem benim Havva olduğunu söylüyor. Bana 'Sana öyle bir şey yapacağım ki tüm televizyonlar seni konuşacak. Seni ışık bedenine kavuşturacağım.' diyor." ifadelerini kullandı. Ergönenç ayrıca sapık Hamza Ş.'nin iki çocuğunun kendisinden olduğunu da iddia ettiğini belirtti.

Ünlü yazar Ece Ergönenç, kendisine platonik olarak aşık olan sapık takipçisi Hamza Ş. tarafından 5 yıldır tehdit edildiğini belirtti. 

DAHA ÖNCE EVLİ OLDUKLARINI İDDİA EDİYOR

Hamza Ş., yazar ile daha önceden evli olduğunu ancak kendisinin onu hatırlamadığını öne sürerek hemen her gün sosyal medya üzerinden mesaj atıyor.

Sabah'ın haberine göre Ergönenç'in şikâyeti üzerine giden mahkeme kararlarının ardından sapık takipçi dosyada yer alan bilgilerden Ergönenç'in evinin adresini de öğrendi. Bu kez takip daha yakından olmaya başladı.

"SAMURAY KILIÇLI KATİL GİBİ ANORMAL SÖZLERİ VAR"

Hayatının her aşamasının olumsuz etkilendiğini, korkudan sokağa çıkamaz olduğunu söyleyen Ece Ergönenç yaşadıklarını anlattı:

"5 yıldır peşimde. Defalarca şikayet ettim, uzaklaştırma kararı aldırdım. Korkuyorum. Samuray kılıçlı katil gibi anormal sözleri var. Kendisinin Adem, benim Havva olduğumu, iki çocuğumun kendisinden olduğunu ancak benim bunu hatırlamadığımı öne sürüyor.

"YALVARIRIM BENİ BU ADAMDAN KURTARIN"

Hatta üçüncü bir çocuğumuzun daha olduğunu söylüyor. Bunları hatırlamam için benim ölmem gerektiğini söylüyor. Evimi biliyor, çocuklarımın okulunu biliyor. Çok korkuyorum. Bana ve çocuklarıma zarar vermesinden korkuyorum. Yetkililere sesleniyorum; yalvarırım beni bu adamdan kurtarın."

"ŞİZOFRENİ OLDUĞU İÇİN İKİ OĞLUMUN DA KENDİSİNDEN OLDUĞUNU SÖYLÜYOR"

Yaşadığı koru dolu zorlu süreci anlatan Ergönenç şöyle devam etti:

"Ben artık ne yapacağımı bilmiyorum. Onlarca kez şikayet ettim. Mesajlarını çıkarıp polise götürdüm. Hakkında uzaklaştırma kararı aldırdım. Adresime çiçek gönderdi. O da yetmez gibi evimin yakınlarından fotoğraflar atıp durdu. En korkuncu da şizofreni olması. Benim kendisi ile bir ilişki yaşadığımı ancak benim hatırlamadığımı öne sürüyor. Öyle ki iki oğlumun da kendisinden olduğunu söylüyor.

"SANA ÖYLE BİR ŞEY YAPACAĞIM Kİ BÜTÜN TELEVİZYONLAR SENİ KONUŞACAK"

Bana sana öyle bir şey yapacağım ki bütün televizyonlar seni konuşacak, seni herkes tanıyacak diyor. Seni ışık bedenine kavuşturacağım diyor. Resmen beni öldürmekle tehdit ediyor. Bu başka ne demek olabilir. İlk başlarda bu mesajların tehdit olmadığını da söyledi polisler ama son birkaç yıldır artık kale alıyorlar uzaklaştırma veriyorlar ama yine bir çözüm değil. Bu adamın adli akıl hastanesine yatması lazım. Ben ömrümün tamamını emniyetten koruma kararını uzatarak yaşamak istemiyorum"