Dünya

Ünlü Türk doktor Mehmet Öz, ABD'de siyasete atılıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan ünlü kalp cerrahı ve televizyon programı sunucusu Mehmet Öz, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın partisi Cumhuriyetçi Parti'den aday olmaya hazırlanıyor. Öz'ün adaylık açıklamasının Fox News Channel'ın Hannity adlı talk show programından yapılması bekleniyor.

ABD'de "The Dr. Oz Show" programının sunucusu olarak tanınan ünlü kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz, siyaset arenasına çıkmaya hazırlanıyor.

ABD medyasında yer alan haberlere göre; eski ABD Başkanı Donald Trump'ın sağlık ekibinde yer alan ünlü Türk cerrah Mehmet Öz, ABD Senatosu'na girebilmek için Cumhuriyetçi Parti'den adaylığını koyacak. Uzun süredir New Jersey'de ikamet eden 61 yaşındaki Öz, Trump tarafından onaylanan mevcut adayın yarıştan çekilmesiyle Pensilvanya eyaletinden seçim yarışına girecek.

Mehmet Öz'ün adaylık açıklamasının bu gece Fox News Channel'ın Hannity adlı talk show programından yapılması bekleniyor.

Trump'ın başkanlık döneminde Oval Ofis'teki doktoru olarak da bilinen Öz, Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyinde de yer almıştı.