Magazin

Ünlü rapçi evinin önünde öldürüldü! Silahlı saldırıdan kurtulamadı!

19 yaşındaki ünlü rapçi Einar, geçtiğimiz yıl Varby adlı çete tarafından kaçırılmıştı. İsveçli sanatçı Einar'ın şimdi de, evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiği öğrenildi.

İsveç'in en popüler rapçilerinden biri olan 19 yaşındaki Einar, başkent Stockholm'de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayata gözlerini yumdu. Polis, şehrin güneyindeki Hammarby Sjöstah'da gerçekleşen saldırı sonrası cinayet soruşturması başlattı.

ÇETE BAĞLANTISI MI VAR?

Olayda en az iki şüpheli olduğunu açıklayan Stockholm Polis Sözcüsü Ola Osterling, "Şu an aktif olarak saldırının sebebini ve arkasında kim olduğunu belirlemeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. İsveç kanalı SVT, isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberinde Einar'ın ölümünde çete bağlantısı olduğunu iddia etti.

GEÇEN SENE VARBY ÇETESİ TARAFINDAN KAÇIRILMIŞTI

Genç rapçi, geçtiğimiz sene Varby çetesi tarafından kaçırılmış ve fidye istenmişti. Einar, önümüzdeki günlerde çeteyle ilgili bir davada ifade verecekti.

Tam adı Nils Kurt Erik Einar Gronberg olan rapçi, 2019 yılında Spotify'da İsveç'in en çok dinlenen sanatçısı olmuş, Grammis Ödülü ve çeşitli diğer ödüller kazanmıştı.