Magazin |

Ünlü oyuncu Mike Mitchell Fethiye'de teknede ölü bulundu

'Gladyatör' ve 'Cesur Yürek' gibi yapımlarda rol alan 65 yaşındaki İskoçyalı aktör Mike Mitchell, Fethiye'de teknede ölü bulundu. Türkiye'de yaşayan usta oyuncunun vefat haberini Talat Atilla, Twitter hesabından duyurdu.

‘Gladyatör’ filminin dikkat çeken savaş sahnelerinde boy gösteren Mike Mitchell Fethiye'de hayatını kaybetti. Ünlü oyuncunun ölüm haberini Talat Atilla, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu.


Atilla, "Türkiye dostu, Gladyatör filminin oyuncusu, Aylan Bebek filmindeki rol arkadaşım Mike Mitchell biraz önce Fethiye'de öldü. İyi bir insandı. Allah'tan rahmet dilerim. Üzgünüm" ifadelerini kullandı.Mike Mitchell

Mike Mitchell, geçtiğimiz yıl Çanakkale Savaşı'nın bilinmeyen hikayelerini anlatan 'Mendilim Kekik Kokuyor' filmde Willma Elles ve Mehmet Çevik gibi isimlerle boy göstermişti. Mitchell, Suriye'deki iç savaştan kaçan ailenin Yunanistan'a geçmeye çalışırken bindiği botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum'da kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan Bebek'in yaşadıklarını anlatan filmde de rol almıştı.