Magazin

Ünlü oyuncu Melisa Döngel babası tarafından istismar edildi! Şimdi kardeşi için mücadele ediyor!

'Elif', 'Bizim Hikaye' ve 'Sen Çal Kapımı' gibi yapımlarla adından söz ettiren ve şimdi de 'Aşk Mantık İntikam' adlı diziyle izleyicisiyle buluşan ünlü oyuncu Melisa Döngel'in babası tarafından istismar edildiği ortaya çıktı. Döngel, yaşananları atlatabilmek için psikolojik tedavi gördü. Döngel şimdi de, kardeşinin velayeti için cezaevindeki babasıyla mahkemelik oldu.

Antalya’da iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan anne ve üvey babanın adli kontrolle serbest bırakılmasının ardından ünlü isimler sosyal medyada “Elmalı davası” etiketiyle büyük tepki gösterdi. Oyuncu Hafsanur Sancaktutan dedesi tarafından, Seray Kaya ise arkadaşının babası tarafından istismara uğradığını itiraf edip sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi. İki oyuncunun ardından yeni bir bilgi de Melisa Döngel cephesinden geldi. “Bizim Hikâye”, “Sen Çal Kapımı” gibi sevilen dizilerde oynayan, şimdilerde “Aşk Mantık İntikam” dizisiyle ekrana gelen oyuncunun öz babası tarafından cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı.

TRAVMAYI ATLATABİLMEK İÇİN UZUN SÜRE PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRDÜ

Birkaç yıl önce babası tarafından istismar edilen Döngel, yaşadığı travmayı atlatabilmek için uzun süre psikolojik tedavi gördü. Babası ise tutuklanıp cezaevine gönderildi. Çocukluk hayalinin psikoloji okumak olduğu öğrenilen Döngel, bu olayın ardından ise kendi ayaklarının üzerinde durup hayata atılmak için oyunculuk sektörüne giriş yaptı.

"ASLINDA OYUNCULUĞU HİÇ DÜŞÜNMEDİM"

Melisa Döngel, bir röportajında da hayatın kendisini oyunculuğa ittiğini söylemişti:

“Aslında oyuncu olmayı hiç düşünmedim, istediğim tek şey psikolog olmaktı. Tabii hayat oyunculuğa yöneltti beni. Fakat işin içine girince oyunculukla psikologluğun çok zıt kulvarlarda olmadığını gördüm. Oyunculukta birçok karaktere bürünüp halkın yaşadığı çıkmaz durumlara ayna olabiliyoruz. Bir nebze de olsa yol gösterici olabildiğimizi umuyorum.”

17 YAŞINDAKİ KIZ KARDEŞİNİN VELAYETİNİ ALMAK İSTEDİ

Birkaç yıl önce yaşanan olayın izlerini silmeye çalışan Melisa Döngel’in şu sıralar cezaevinde yatan babasının kendisine açtığı dava ile başı dertte. Oyuncu, kendi yaşadıklarını yaşamaması için 17 yaşındaki kız kardeşinin velayetini almak istedi. Öz baba, Melisa Döngel’in “kötü bir hayatı olduğu” gerekçesiyle 17 yaşındaki küçük kızının da velayetinin kendisine verilmesi; kendisi cezaevinde olduğu için Rusya’da bulunan ayrıldığı eşinin yanına gönderilmesi ya da devlet koruması altına alınmasını talep etti. Döngel’in Rusya’da yaşayan annesinin de “Bakamıyorum” diyerek kızını Döngel’in yanına gönderdiği ortaya çıktı.

Kaynak: Hürriyet / İsmail Bayrak