Ünlü modacı Hande Erçel'in dişlerinden yaptırmak istemişti!

İngiltere'de yaşayan Şule Cooper, dişlerini Hande Erçel'inkilere benzetmek isteyince Türkiye'deki medyatik bir doktor ile anlaştı. Tedavi istenilen sonucu vermeyince, sağlam dişleri de hatalı bir şekilde kesilen Cooper, doktorun "Yapamıyoruz, nereye giderseniz gidin" demesi üzerine kesik dişlerle kalakaldı.

Türkiye'ye porselen diş estetiği yaptırmak için gelen modacı Şule Cooper, dişlerinin oyuncu Hande Erçel'in dişleri gibi yapılmasını istedi ve bunun için ünlü doktor Ç.K. ile anlaştı. İddiaya göre sorunlu dişlerin yanında sağlam dişleri de hatalı bir şekilde kesilen Cooper, doktorun "Dişlerinizi yapmıyorum, nereye giderseniz gidin" diyerek tedaviyi yarım bırakması sonucu kesilmiş dişlerle ortada kaldı.

BAŞKA DOKTORLARA BAŞVURDU

Milliyet'in haberine göre Cooper, dişlerini düzelttirmek için başka doktorlara başvurdu, ancak doktorlar dişlerin düzelebilmesi için en az bir yıl gerektiğini söylediler. Yemek yiyemeyen ve konuşmakta zorluk çeken Cooper, doktor hakkında 'bilinçli taksirle yaralama' suçundan suç duyurusunda bulundu.

"TELEVİZYONDA BİLİNEN BİR DİŞ DOKTORU"

Şikâyetçi Şule Cooper, avukatı Yunus Tekeş aracılığıyla savcılığa sunduğu suç duyurusu dilekçesinde, 26 Kasım 2020 tarihinde 45 yaşındaki modacı Şule Cooper'ın sosyal medya ve TV'de bilinirliliği olan diş doktoru Ç.K. ile anlaştığı belirtildi. Dilekçede, "Müvekkil Şule Cooper yaklaşık 20 senedir İngiltere'de yaşamakta olup fenomen bir moda ikonudur. Birden çok takipçisi bulunan müvekkilin dış görünüşü kendisi ve takipçileri açısından çok önemlidir. Müvekkil Türkiye'deki hekimlere daha çok güvenmesi sebebiyle dişlerini Türkiye'de yaptırma kararı almıştır.

"GÜLÜŞLERİN MİMARI KARŞINIZDA" DEMİŞ

Müvekkil yapılan muayene esnasında ön üst dört dişinde kompozit lamine uygulaması olduğunu diğer dişlerinden memnun olduğunu, oyuncu Hande Erçel'in diş modelini çok beğendiğini ve kendisinden aynısını yapabilecekse işlemlere başlamasını istemiştir. Şüpheli Doktor Ç.K. ise müvekkile 'Gülüşlerin mimarı karşınızda' diyerek yapabileceğini söylemiştir" denildi.

Cooper'ın 13 Ekim'de Dr. Ç.K.'nın kliniğine gittiği belirtilerek, "Şüpheli tarafından müvekkile ısrarla altı dişe uygulama yapılması gerektiği, aksi halde sonuç alınamayacağı vurgulanmıştır. Müvekkilin iki adet sağlam olan köpek dişi de doktor tarafından kesilmiştir" denildi. Söz konusu dilekçede, Cooper'ın ön iki dişinde problem bulunması nedeniyle dişlerinin zımparayla düzeltilmesi önerisinde bulunduğu, bunun üzerine şüpheli doktor "Siz bana işimi mi öğretiyorsunuz, bu ne hadsizlik" diyerek hakaretlerde bulunmaya başladığı anlatıldı.

'KASITLI OLARAK ZARAR VERDİ' İDDİASI

Şüpheli doktorun daha sonra "İş böyle yapılır" diyerek kasıtlı olarak motorlu kesici aletlerden en kalın olan frez ile ön iki dişin arasını yaklaşık üç milimetre geri gelmeyecek şekilde keserek hastasının dişlerine kasıtlı olarak zarar verdiği ifade edildi.

"ÇÜŞ ARTIK YAVAŞ OLUN"

Dilekçede Cooper'ın yapılan porselen dişlerinin Hande Erçel'in dişleri ile alakası olmadığını söylemesi üzerine Dr. Ç.K.'nın Cooper'a "Çüş artık, yavaş olun. İşte iş bu kadar oluyor. Ne yapayım, siz zaten diş modeli sırf genç olduğu için o diş modelini istiyorsunuz. Sizin yaşınız bu modele uygun mu, bir bakın" dediği belirtildi.

Dilekçede şu ifadelere yer verildi:

"Müvekkil 'Bu yapılan uygulamanın benim istediğimle alakası yoktur' deyince şüpheli Ç.K ses tonunu yükselterek 'Dişlerinizi yapmıyorum, nereye giderseniz gidin. Benim çalışanlarım acıktı. Hadi herkes yemeğe gidiyor. Siz de gidin, nerede dişinizi yaptırırsanız yaptırın' diyerek müvekkili kliniğinden kovmuş ve tedaviyi yarım bırakmıştır. Diş doktoru ve çalışanlarının meslekte acemilik ve tecrübesizlikten kaynaklanan operasyonları sonucunda müvekkil cismen ezaya uğramış ve sağlığı zarar görmüştür."

"ÇOK UZUN SÜRE ACI ÇEKTİ"

Suç duyurusu dilekçesinde ayrıca şöyle denildi:

"Müvekkilin bu işlemler için ödemiş olduğu ücret 4 bin 600 Euro'dur. Müvekkil uzun süre çok acı çekmiş, yemek yiyememiş, yüzü şişmiş, çehresi bozulmuş ve eski haline getirilmesi için başka diş hekimlerince yeni ve başka operasyonlara ihtiyaç olduğu, bu tedavinin en az bir yıl süreceği kendisine bildirilmiştir. Müvekkil halen sağlığına kavuşmamıştır. Yemek yeme ve konuşmada sorunlar yaşamaktadır."

Dilekçede, şüpheliler Dr. Ç.K. ve diş teknisyeni E. isimli çalışanın 'bilinçli taksirle yaralama' suçundan haklarında dava açılması talep edildi.

Ünlü modacı Hande Erçel'in dişlerinden yaptırmak istemişti! ile ilgili etiketler Hande Erçel Şule Cooper estetik