Magazin

Ünlü isimler Sedat Peker ile çekilen fotoğraflarını sildiler

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in bir zamanlar yakını olan ünlü isimler şimdi ise tanımıyor. Peker'le geçmişte sık sık yan yana gelerek fotoğraf çektiren ünlü isimlerin bu görüntüleri sosyal medya hesaplarından silmeleri dikkat çekti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le geçmişte sık sık yan yana gelerek fotoğraf çektiren ünlü isimler, bu görüntüleri sosyal medya hesaplarından sildi. Peker'e ödül veren ya da şarkı yazan isimlerin de aralarında bulunduğu pek çok ünlü ile çekilen fotoğraflar Peker'in kendi sitesinde ise duruyor.

Cumhuriyet Gazetesi'nden Barış Terkoğlu bugünkü köşesinde, Sedat Peker'le fotoğrafları bulunan ünlü isimlerin bunları sosyal medya hesaplarından sildiklerini belirterek şunları yazdı:

KİBARİYE'NİN KIZININ NİKAH ŞAHİDİYDİ

"Kibariye’nin kızının nikâh şahidiydi. “Garibanların babası, önce Allah sonra sen, adam gibi adamsın” diyen Kibariye, aslı Sabahattin Ali’nin şiiri olan, “Aldırma Gönül”ü onun için okumuştu.

İSMAİL TÜRÜT, PEKER'E ŞARKI YAPTI

İsmail Türüt onun için çok şarkı üretti. “Genç bir adam tanıdım gereği kadar kibar, Reise gösterilir ancak böyle itibar” sözleri Sedat Peker’i anlatıyordu.

Polisin Peker için hazırladığı dosyada, çevresindeki sanat camiasının kalabalıklığı, yargının bile gözünü kamaştırıyordu. 15 Kasım 2004 tarihli Sabah Gazetesi, polis fezlekesindeki “Peker dostu sanatçılar”ı şöyle aktarıyordu:

“Ebru Gündeş, Hande Yener, Emel Müftüoğlu, Elif Karlı, Seda Sayan, Davut Güloğlu, İsmail Türüt, Mehmet Ali Erbil, Stelyo Pipis, Bülent Serttaş, Demir Karahan, Onur Sarıkaya…”Milliyet gazetesinin eki olan “Şehrin En İyileri”nin 2017 yılında düzenlediği ödül töreninde “En Hayırsever İşadamı” ödülünü Selda Alkor’un elinden o almıştı. Mekân Oscarları ya da Quality gibi adlarla her yıl düzenlenen, sponsorlu ödül gecelerinde, kimi elinde ödül, kimi hatırlı konuk olarak, “ünlü”lerle poz veriyordu.

YAKIN DOSTLARI BİRLİKTE ÇEKİLEN KARELERİNİ PAYLAŞIYORDU


Yakın dostu Oktay Kaynarca başta olmak üzere; Serdar Ortaç’tan Alişan’a, Cengiz Kurdoğlu’ndan Erkan Petekkaya’ya, yan yana çektirdiği fotoğraflar hızla sosyal medyada paylaşılıyordu.

''SEDAT PEKER'İN 'BİR ZAMANLAR' SİTEMİ HAKSIZ DEĞİL''

Dün bir kısmını arşivlediğim o geçmiş görüntüleri yeniden gözden geçirdim. Sedat Peker’in resmi sitesinde her şey olduğu yerde duruyordu ama… Gelgelelim, yıllardır “Sedat Peker’e yakın olma”nın övünç kaynağı yapıldığı o deliller, sosyal medyadan birer birer silinmeye başlamıştı. Rıza Sarraf’tan Çiftlikbankçı Tosuncuk’a, kripto para dolandırıcısından Jet Fadıl’a, Adnan Oktar’dan Fethullah Gülen’e son dönemin klasiği yine tekrar etmişti. Önce “yakınımdır” diye övünenler, bir hareketle “tanımam, etmem” yarışına girmişti. Sedat Peker’in videolarındaki “bir zamanlar” sitemi haksız değil. Ayakta kalabalıklarla yürüyenlerin koluna girenler, düşeni ya tekmeliyor ya da görmezmiş gibi yanından yürüyerek geçiyor.''

 

Yorumlar