Ünlü gazeteci hastanede yaşam savaşı veriyor... Kalp krizine BionTech aşısı mı neden oldu

Magazin gazeteciliğinin ünlü isimlerinden Recep Çilingir geçtiğimiz salı günü geçirdiği kalp krizi sonrası yaşam savaşı veriyor. Yoğun bakımda tedavisi süren Çilingirin uyutulduğu öğrenildi. Öte yandan ünlü gazetecinin kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğu gelen haberler arasında yer alıyor.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Çeşitli gazete, TV kanalı ve dergilerde magazin haberleri yapan gazeteci Recep Çilingir salı günü geçirdiği kalp krizi geçirdi. Kendisi gibi gazeteci olan Halil Çilingir'in yanında rahatsızlanan Recep Çilingir, ambulansla Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalbi yaklaşık 45 dakika duran Çilingir, doktorların yoğun çabası sonrası hayata döndü. Yoğun bakımda tedavisi süren ünlü gazetecinin hayati tehlikesi sürüyor. Doktorlar, solunum cihazına bağlı olan Çilingir'in uyutulduğunu belirtti.

AİLESİ DOKTORLARDAN GELECEK GÜZEL HABERİNİ BEKLİYOR!

Sanat dünyasından bir çok sanatçının arkadaşı olan Recep Çilingir’in tedavisi yoğun bakımda devam ederken, hastane önünde kardeşi Halil Çilingir, ablası ve 25 yaşındaki kızı Merve Çilingir, doktorlardan gelecek mucize haberini bekliyorlar.

Ünlü gazeteci hastanede yaşam savaşı veriyor... Kalp krizine BionTech aşısı mı neden oldu

KALP KRİZİNE BİONTECH AŞISI MI NEDEN OLDU?

Gazeteci Recep Çilingir'in kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğu öğrenildi. Daha önce 2 defa kalp krizi geçiren gazetecinin damarlarında 6 adet stent bulunduğu belirtiliyor. Recep Çilingir'in kardeşi Halil Çilingir, o anları şu sözlerle anlattı:

Ünlü gazeteci hastanede yaşam savaşı veriyor... Kalp krizine BionTech aşısı mı neden oldu - Resim : 2

”Beraber İstiklal Caddesi’nde yürüyorduk. Demirören AVM’nin sonundan dönerek taksiye binip, Esenler’de bulunan evimize gidecektik. Gayet neşeliydi. Tam AVM önünde ahh diyerek sol tarafını tuttu ve yere düşüyordu ben aniden tuttum ve yavaşça yere yatırdıktan sonra, ambulans için yardım istedim.Yerde çok kısa bir çırpındı ve sonra sessizce kaldı.Ambulans 10 dakika sonra geldi.Bundan sonra, abimin yüzü morarmaya başladı.”

Ünlü gazeteci hastanede yaşam savaşı veriyor... Kalp krizine BionTech aşısı mı neden oldu - Resim : 3

“AŞI OLMADAN ÖNCE KALP DOKTORU İLE KONUŞMUŞTU!”

Ağabeyinin kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğunu belirten Halil Çilingir, ”Ambulansla hastaneye kaldırıldığında, kalbi tamamen durmuştu. Doktorlar 45 dakika uğraşmış ve kalbi çalıştırmayı başarmışlar.Ağabeyim salı günü kalp krizi geçirdi. Ondan 10 gün önce de BioNTech aşısı olmuştu. Aşı olmadan önce, kalbinden rahatsızlandığı ve kalp damarlarında 6 tane stent olduğu için, kalp doktoruna giderek danışmıştı. Doktoru muayene etmiş ve kalbi ile damarlarının iyi olduğunu söylemiş. Hatta muayene ayak damarlarına da baktırmıştı.Ayaklarım yoruluyor acaba tıkanma mı var diye. Ama ayak damarları da iyi çıkmıştı.”şeklinde konuştu.

Ünlü gazeteci hastanede yaşam savaşı veriyor... Kalp krizine BionTech aşısı mı neden oldu - Resim : 4

“STELYO PİPİS BANA SADECE 3 SORU SORDU VE HIZLA GİTTİ!”

“Hastanede bir umut kendine gelir diye bekliyoruz.Ama durumu gerçekten çok ağır.” diyen Halil Çilingir, kendisine geçmiş olsun dilekleri için gelen ünlü menajer Stelyo Pipis’in gelir gelmez sadece üç soru sorduğunu anlatarak, ”Aşı oldu mu? dedi evet dedim. 'Ne aşısı oldu?' diye sordu, 'BionTech' dedim. 'Ne zaman oldu?' diye tekrar sordu ben de '10 gün önce' diye cevap verince, ellerini olumsuzluk baş sallaması yaparak, hızla uzaklaştı.”diyerek konuşmasını bitirdi.

Gazeteci Recep Çilingir'in hastanede yaşam mücadelesi sürüyor.

Ünlü gazeteci hastanede yaşam savaşı veriyor... Kalp krizine BionTech aşısı mı neden oldu - Resim : 5

Ünlü gazeteci hastanede yaşam savaşı veriyor... Kalp krizine BionTech aşısı mı neden oldu ile ilgili etiketler Kalp Krizi gazeteci Hastane recep çilingi aşı BioNTech