Yaşam |

Ünlü börekçinin eşi ve kızı dehşeti yaşadı!

Meşhur Sarıyer Hünkar Börekçisi’nin sahibinin eşi ile kızı, üste kat çıkmak isteyen alt kat komşularının saldırısına uğradıkları iddiası ile mahkemeye başvurdu. Öldürülme korkusu taşıdıklarını ileri sürerek koruma talebinde bulundular. Mahkeme, daha önce saldırıda kopan saçlarını savcılığa delil olarak sunan anne ile kızına 2 ay sureyle koruma uygulanmasına kararı verdi.

İki yıl önce kansere yenik düşen Meşhur Sarıyer Hünkar Börekçisi’nin sahibi Seyfullah Marangoz karısı Esri Marangoz (61) ile kızı Gonca Marangoz (37), iddiaya göre evlerinin üst katına bir kat daha çıkmak isteyen alt kat komşularının saldırısına uğradı. 

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, komşularına izin vermedikleri iddiasıyla öldüresiye dövülen anne ile kızı savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Savcılığa 15 Kasım 2016 tarihinde yaşanan olayda koparılan saçlarını da delil olarak sunan Gonca Marangoz’un Adli Tıp raporunda yüzünün çeşitli yerlerinden yaralandığı ve kafasında 15 santimetrelik saçlarının ileri derecede yolunduğu anlatıldı. Yaşadığı saldırıdan sonra bir kez daha saldırıya uğrama korkusu yaşayan anne ve kızı, alt kat komşuları Mehmet G., Emre G., Mustafa G., Rana S., ve Münevver G’den korunmak için mahkemeye başvurdu. 

2 AY KORUNMA VERİLDİ

Mahkeme, anne Esri Marangoz ile kızı Gonca Marangoz’a 2 ay süreyle koruma kararı verdi. Korunma süresi bitince şikayetçi oldukları komşularının tehdit ve hakaretlerinin arttığını ileri süren anne ile kızının avukatı Özlem Özkan, “Koruma kararı alınmasına rağmen tehditlerin devam etmesi ve şu anda koruma tedbiri süresinin dolması nedeniyle müvekkillerim davalılardan çok korkmaktadırlar. Müvekkillerim yaşadıklarından dolayı davalıların ne kadar tehlikeli olduğunu bilmekte ve öldürüleceklerinden şüphe ederek ölüm korkusuyla yaşamaktadır” dedi.

Anne ile kızının talebini kabul eden İstanbul Aile Mahkemesi, davalıların ikinci kez 2 ay süreyle anne ve kızına şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına karar verdi. Davalılar tedbir kararına uymazsa, haklarında 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi uygulanacak.