Spor |

Protestocuyu tekme tokat dövdü!

Gelen son dakika bilgisine göre; Cleveland Cavaliers forması giyen JR Smith, ABD'de polis şiddeti nedeniyle yaşamını yitiren George Floyd için ırkçılık karşıtı eylem yaptığı belirtilen bir protestocuyu sokak ortasında dövdü. Smith, "Küçük beyaz şerefsizlerden biri nereye gittiğini bilmiyordu ve kamyonetimin kahrolasıca camını kırdı. Yakaladım ve tekmeyi bastım" ifadelerini kullandı.

George Floyd’un polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybetmesi üzerine ABD genelinde ırkçılık karşıtı eylemler yoğun bir şekilde devam ederken protestolardan tartışma yaratan görüntüler de gelmeye devam ediyor.

JR SMITH'TEN PROTESTOCUYA DAYAK

Son olarak NBA’de Cleveland Cavaliers forması giyen ve bu sezonu boşta (free agent) geçiren yıldız oyun kurucu JR Smith olay yaratan bir videonun baş aktörü oldu.

TMZ Sports’un yayınladığı videoda 34 yaşındaki basketbolcu arabasına zarar verdiği öne sürülen bir adamı döverken görüntülendi. Videoda Smith, arabasının camını kırdığı iddiasıyla yakaladığı bir adamı yerde tekmelerken görülüyor. Smith’in arkadaşı olduğu düşünülen birkaç kişi olaya müdahale edince şahış kalkıp kaçmaya başlıyor.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

''YAKALADIM, TEKMEYİ BASTIM''

Olayın sosyal medyada ve haber kanallarında gündeme oturması üzerine bir açıklama yapan Smith olayı anlattı ve şu ifadeleri kullandı:

“Küçük beyaz şerefsizlerden biri nereye gittiğini bilmiyordu ve kamyonetimin kahrolasıca camını kırdı. Yakaladım ve k.çına tekmeyi bastım. Bu nefret suçu değil, benimle bir sorunu olmayan kimseyle bir problemim yok. Bu s…. sisteminin sorunu. Olan bu.”