Popüler Haberler

Üniversiteler açılıyor mu? 2021 Üniversiteler bahar dönemi açılır mı?

Üniversitelerin açılış tarihi öğrenciler tarafından merakla beklenmekte. YÖK ile beraber Sağlık Bakanlığı son açıklamaları sonrasında üniversitelerin bahar döneminde açılıp açılmayacağına karar verilecek. Peki, 2021 Üniversiteler ne zaman açılacak?

Yüksek Öğretim Kurumu tarafından yapılan açıklamalar öğrenciler tarafından yakından takip edilmekte. Uzun süredir uzaktan eğitime devam eden öğrenciler için son durumu YÖK'ten gelecek son açıklamalar belirleyecek.

ÜNİVERSİETLER AÇILIYOR MU?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Bugün yüksek öğretim ile ilgili değerlendirmeler yaptık. Yapılan değerlendirmede uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi konusundaki görüş birliği Yüksek Öğretim Kurumumuza iletilmiştir." açıklamasında bulundu.

YÖK, uygulamalı eğitimlerin yüz yüze yapılabileceği, teorik eğitimlerin ise mümkün olduğunca çevrimiçi yapılmasına karar verdi.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, "Yeni Koronavirüs Küresel Salgını dolayısıyla Mart 2020’den bu yana üniversitelerimizde eğitim ve öğretim faaliyetleri, konuya ilişkin yazılarımız uyarınca “yükseköğretim kurumlarımızın yetkili kurullarında alınan kararlar çerçevesinde” sürdürülmektedir.

Yorumlar