Gündem |

Ümit Özdağ: İstanbul'da büyük provokasyon hazırlığı var!

Son günlerde Türkiye'de yaşayan göçmenler üzerinden tehlikeli provokasyonlar gerçekleşiyor... Son olarak İstanbul'da bu yönde bir büyük provokasyonun gerçekleşebileceği iddiası ortaya atıldı... Kendisi de göçmen karşıtlığını kışkırtan isimlerden birisi olan Prof. Dr. Ümit Özdağ, bu yönde bir istihbarat aldığını belirterek, uyarılarda bulundu...

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Suriyeli ve Afgan sığınmacıların başrolünde olduğu provokasyon ve gerginliklere ilişkin açıklamalar yaptı.

Özdağ, Ankara'da yaşanan kavgada iki Türk gencinin Suriyeliler tarafından bıçaklandığını, bıçaklanan 18 yaşındaki Emirhan Yalçın'ın yaşamını yitirdiğini hatırlatarak, "Biz buradayız, Suriyeliler gidecek, Afganlar gidecek, 184 ülkeden gelmiş kaçaklar gidecek, vatanımızı kimseyle paylaşmayacağız." dedi.

Ümit Özdağ, Ankara Önder Mahallesi'nde Suriyelilere yönelik provokatif saldırıları tasvip etmenin mümkün olmadığını da belirterek, kendisinin de yaşanan bu olayların planlı şekilde çıkarıldığını açıkladığını söyledi.

"İSTİHBARAT ALDIM!"

Özdağ ayrıca, TBMM'de yaptığı basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "İstanbul'da yapılacak büyük bir provokasyon" konusunda bilgi vermek için ulaşmaya çalıştığını aktardı.

Aldığı bir istihbarattan bahseden İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ şu ifadeleri kullandı;

"Dün gece İstanbul'da önümüzdeki günlerde büyük bir provokasyon hazırlığı yapıldığına dair nokta istihbarat bilgi aldım.

Hayatımda hiç Süleyman Soylu'yu aramamış olmama rağmen, gece 23.45'te, TBMM'de danışmanım olan hanımefendi İçişleri Bakanlığı Özel Kalemi'ni arayarak görüşme isteğimi iletti. Aldığım istihbaratı paylaşacaktım.

Bana bir numara verildi, numarayı aradım mesaj olarak da bana ait olduğunu ilettim.

Saat 11.10... Hâlâ İçişleri Bakanı tarafından aranmadım. Bu olaylar, İstanbul'da bu provokasyonlar gerçekleşirse sorumlusu, bilgi almayı reddeden İçişleri Bakanı olacak."

Sitene Ekle