Magazin

Ümit Karan ve kardeşine dolandırıcı şoku! 1 milyon 700 bin lirasını kaptırdı

45 yaşındaki eski milli futbolcu ve teknik direktör Ümit Karan ile kardeşi Aykut Karan, yüzde elli karla para kazanacağını vaat eden Ender S. isimli arkadaşına 1 milyon 700 bin lira kaptırdı, Ender S. bir süre sonra ortadan kaybolunca, Karan kardeşler suç duyursunda bulundu.

Teknik Direktör Ümit Karan, yüzde elli kârla para kazanacağını vaat eden arkadaşına 1 milyon 700 bin lira kaptırdı. Ümit Karan ve kardeşi Aykut Karan, Ender S. isimli kişiyle arkadaşlık kurdu.

 Ümit Karan - Aykut Karan

Ender S. isimli şahıs, iddiaya göre geçtiğimiz yıllarda Doğuş Medya grubuyla irtibata geçip broker işine başladığını ve Ümit - Aykut Karan kardeşlerin yatırım yapması durumunda yüzde elli kazanç sağlayabileceğini söyledi. Karan kardeşler de arkadaşlarının bu sözüne inanarak toplamda 1 milyon 700 bin liralık bir ödeme yaptı. Ödeme yaptıktan sonra Karan kardeşler, çevresindeki diğer arkadaşlarının da çeşitli miktarda para yatırdığını öğrendi. Aradan aylar geçmesine rağmen Ender S., yatırımdan kâr elde ettiremediği gibi bir de anaparanın azaldığını söyledi.

BİR ANDA ORTADAN KAYBOLDU

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman Demir'in haberine göre; Karan kardeşler ve diğer arkadaşlarına paralarını iade edeceğini söyleyen Ender S., ortadan kayboldu.


KARAN KARDEŞLER ŞİKAYETÇİ OLDU

Dolandırıldığını anlayan Karan kardeşler, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılık, ünlü teknik direktör ve kardeşinin yanı sıra toplamda 7 kişinin mağdur olduğunu belirledi.

ÖNCE TAKİPSİZLİK SONRA KABUL

Savcılık, olayın hukuki itilaf olduğunu belirterek soruşturmayı takipsizlik kararıyla sonuçlandırdı. Karan, takipsizlik kararına itiraz etti. İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği ünlü futbolcunun itiraz kararını kabul etti. Soruşturma sürüyor.