Çiftçilere müjde! Ulusal Süt Konseyi açıkladı: Çiğ süt tavsiye fiyatı belli oldu!

Ulusal Süt Konseyi, çiğ süt fiyat açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamaya göre; 14 Ekim itibariyle üreticinin eline litre başına 8,5 lira geçecek. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çiğ süt destek primini 2,5 kat arttırdıklarını açıkladı.

Ulusal Süt Konseyi (USK) çiğ süt tavsiye fiyatının, 14 Ekim itibarıyla üreticinin eline litre başına net 8,5 lira geçecek şekilde belirlenmesine karar verdi.

çiğ-süt-tavsiye-fiyatı

Konseyin internet sitesinde yer alan duyuruda, "14 Ekim 2022 tarihinden geçerli olmak üzere, yüzde 3,6 yağ ve yüzde 3,2 protein içeriğine sahip çiğ inek sütü tavsiye satış fiyatının üreticinin eline litre başına net 8,5 lira geçecek şekilde belirlenmesine oy çokluğu ile karar verilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Duyuruda, üretici tarafından karşılandığı takdirde, soğutma, nakliye ve diğer cari giderlerin üreticiye ilave olarak ödeneceği de kaydedildi.

BAKAN KİRİŞCİ'DEN ÇİĞ SÜT DESTEĞİ AÇIKLAMASI

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci "Çiğ süt destek primi 2,5 kat arttırıldı. Ekim, Kasım, Aralık'ta litre başı 50 kuruş ödenecek. Çiğ süt destekleme primi ile birlikte üreticinin eline 9 TL geçecek. 14 Ekim'den itibaren çiğ süt fiyatı üreticinin eline 8,5 TL geçecek şekilde belirlendi." dedi.

Çiftçilere müjde! Ulusal Süt Konseyi açıkladı: Çiğ süt tavsiye fiyatı belli oldu! - Resim : 2

Çiftçilere müjde! Ulusal Süt Konseyi açıkladı: Çiğ süt tavsiye fiyatı belli oldu! ile ilgili etiketler Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci çiğ süt prim desteği ödemeleri ulusal süt konseyi