Gündem |

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'dan, CHP'li Gürsel Tekin'e İstanbul-İzmir Otoyolu yanıtı

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul-İzmir Otoyolu ile iki şehir arasındaki sürenin 3,5 saate düştüğünü açıklamıştı. CHP'li Gürsel Tekin, Karaismailoğlu'nu hedef alarak, "Vallahi Erdoğan ölçmüş tartmış, tam kendine uygun bakan bulmuş." paylaşımı yaptı. Bakan Karaismailoğlu'nun yanıtı gecikmedi: "CHP’nin mühendislikten ne kadar anladığı belli oldu."

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, yapımı tamamlanan İstanbul-İzmir Otoyolu ile geçmişte 12 saat süren yolculukların, bugün 3,5 saate kadar düştüğünü duyrudu.

Bakan Karaismailoğlu'nun bu paylaşımını alıntılayan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Şimdi Sayın Bakan 'İstanbul - İzmir arası 8,5 saatti.' Peki. Niye 12 saat olacaktı? İstanbul İzmir’den mi kaçıyordu? İzmir Akdeniz bölgesine mi gidecekti? Vallahi Erdoğan ölçmüş tartmış, tam kendine uygun bakan bulmuş." sözleriyle Karaismailoğlu'nu hedef aldı.

 

Bakan Adil Karaismailoğlu, CHP'li Gürsel Tekin'e mühendislik dersi verdiği yanıtında, "İstanbul’da gece köprüden 5 dakikada geçebilirsin ama sabah 8’de geçmek istersen 1 saat sürüyor. Köprü uzamış mı oluyor. CHP’nin mühendislikten ne kadar anladığı belli oldu." diyerek noktaladı." dedi.