Ukrayna'dan Türkiye'deki yangınlarla mücadeleye destek: İşte uçaklar!

Ukrayna, yangın felaketi ile mücadele eden Türkiye’ye destek için gönderdiği uçakların görüntülerini paylaştı. 'Dayan Türkiye!' mesajı verildi. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy 'Ukrayna halkı Türkiye'nin yanındadır' dedi.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan yangınlara çeşitli ülkelerden destek gelmeye devam ediyor.

Rusya’dan sonra Ukrayna da yangın felaketi ile mücadele eden Türkiye’ye destek için yangın söndürme uçaklarını gönderdi. Ukrayna, Türkiye’ye doğru yıla çıkan ve Ukrayna Acil Durumlar Servisi’ne ait 2 adet yangın söndürme uçağının görüntülerini paylaştı.

'DAYAN TÜRKİYE!'

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Ukraynalı vatandaşlardan Türkiye’ye destek mesajları yağdı. Mesajlarda "Dayan Türkiye” ve “Yanındayız" ifadeleri yer aldı.

ZELENSKİY: UKRAYNA HALKI TÜRKİYE'NİN YANINDA

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Dostum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yangınlar nedeniyle taziyelerimi ilettim. Ukrayna halkı, bu zor zamanda dost Türkiye halkıyla birlikte olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Ukrayna'dan Türkiye'deki yangınlarla mücadeleye destek: İşte uçaklar! ile ilgili etiketler Ukrayna Türkiye uçak Orman Yangın yardım YANGINI

Sitene Ekle