Dünya

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Maalesef Rusya ile savaş çıkabilir!

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya ile savaşın bir ihtimal olduğunu belirterek, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile önemli bir görüşme yapmak istediğini duyurdu. Savaş ihtimalinin gerçek olduğu kadar korkunç bir ihtimal olduğuna da değinen Zelenskiy 'Rusya tarafında tırmanma olursa çıkabilir' diyerek Rusya'nın sorumluluğunu ifade ederken, aynı zamanda Ukrayna'nın da NATO konusunda adım atmayacağını belirterek, yazısız ve dillendirilmemiş bir anlaşmayı betimledi.

Yalta Avrupa Stratejisi (YES) forumuna katılan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna ile Rusya arasında bir savaş ihtimaline dikkat çekti.

PUTİN İLE GÖRÜŞMEK İSTİYOR

Devlet Başkanı Zelenskiy forumda yaptığı açıklamada, Rusya ile savaşın bir ihtimal olduğunu ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile önemli bir görüşme yapmak istediğini kaydetti.

SAVAŞ ÇIKMA İHTİMALİ VAR

Forumda kendisine yöneltilen, Rusya ile savaşın gerçek bir ihtimalinin olup olmadığı sorusuna ise Zelenskiy, "Bence olabilir. Rusya tarafında güçlü bir tırmanış olursa, bu olabilecek en korkunç şey. Maalesef öyle bir imkan var" ifadelerini kullandı.

NATO KONUSU DONDURULDU

Ayrıca Zelenskiy, ABD ile ilişkilerin eskisinden daha iyi olduğunu, fakat Ukrayna'nın NATO askeri ittifakına katılıp katılamayacağı konusunda net bir pozisyon almadığına dikkat çekti.