Ufuk Uras'tan, Tanju Özcan'a ders gibi sözler!

Bolu'nun CHP'li yeni belediye başkanı Tanju Özcan'ın Suriyelilerle ilgili uygulamaları ve sözleri gündemdeki yerini korurken, eski milletvekili Ufuk Uras Twitter'dan çarpıcı mesajlar yayınladı.

Bolu'da yeni seçilen belediye başkanı Tanju Özcan'ın "Suriyelilere yardımı keseceğim" şeklindeki sözleri büyük tepki çekerken, bazı kesimler sosyal medyada bu konu üzerinden bilinçli olarak ırkçı paylaşımlar yaparak, vatandaşları Suriyelilere karşı kışkırtmak üzere çeşitli yalanlara başvuruyorlar. Suriyelilere karşı ahlaksızca ve hoyratça sürdürülen bu kampanyaya karşı eski milletvekili Ufuk Uras, sosyal medyada attığı mesajlarla, Suriyelilerin özellikle çocuklarının nasıl bir ruh hali içerisinde bulundukların, gönderilmeleri halinde neyle karşılaşacaklarını hatırlattı. ÖDP'nin kurucusu olan Uras ayrıca, bayramlarda ülkesine giden Suriyelilerin de aslında güvenli bölgelere gittiklerini belirtti.

Konuyla ilgili kişisel Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Ufuk Uras şunları söyledi:

"Suriye'ye gidip gelenler güvenli bölgeye gidiyorlar. Eşimin gönüllü ders verdiği Suriyeli çocukların birisini yakından tanısaydınız, bu kadar hoyratça kestirip atmazdınız. Suriye'ye gidip gelenler güvenli bölgelere gidiyorlar. Bu çocukları Şam'a, Esed'in kollarına yollamak, ölüme yollamak demek. Gözlerinin önünde ailelerini vurmuşlar. Bu çocuklara sorduğunuzda hiç biri dönmek istemiyor, hepsi ailelerinden en az bir kişiyi kaybetmiş, gözlerinin önünde vurulmuştur. "Dönsünler canım, bir şey olmaz" diyenler, bu ağır travmanın farkında değil. Diyeceksiniz, neyin farkındalar ki bunun olsunlar."

Ufuk Uras'tan, Tanju Özcan'a ders gibi sözler! - Resim : 2

Ufuk Uras'tan, Tanju Özcan'a ders gibi sözler! - Resim : 3

Ufuk Uras'tan, Tanju Özcan'a ders gibi sözler! - Resim : 4

Ufuk Uras'tan, Tanju Özcan'a ders gibi sözler! - Resim : 5

Ufuk Uras'tan, Tanju Özcan'a ders gibi sözler! - Resim : 6

Ufuk Uras'tan, Tanju Özcan'a ders gibi sözler! ile ilgili etiketler CHP Bolu Suriye