Popüler Haberler

UEFA kupasına hangi takımlar gidecek? Avrupaya hangi takımlar gidecek?

UEFA kupasına hangi takımlar gidecek merak ediliyor. Beşiktaş, Süper Lig 2020-2021 Süper Lig şampiyonu olmasının ardından bu akşamda Ziraat Türkiye Kupası'nda Antalyaspor'u eleyip kupanın sahibi oldu. Taraftarlar ise Avrupaya hangi takımlar gidecek sorusuna yanıt aramaya başladı.

UEFA kupasına hangi takımlar gidecek, Avrupaya hangi takımlar gidecek merak ediliyor. 2020-2021 Süper Lig sezonunun bitiminin ardından taraftarlar gelecek sezon Avrupa kupalarında hangi takımların olacağını merak ediyor. Beşiktaş'ın Şampiyon olmasının ardından Türkiye Kupası'nı da alması sonrası Avrupa'ya gidecek takımlar da netleşti.


UEFA KUPASINA HANGİ TAKIMLAR GİDECEK?

Süper Lig'in şampiyon olarak tamamladığı için Şampiyonlar Ligi'ne gidecek olan Beşiktaş, Türkiye Kupası'nı da müzesine götürerek lig 3.'sünün direkt olarak Avrupa Ligi'ne katılmasını sağladı.

Ligi 3. sırada tamamlayan Fenerbahçe, lig sıralamasıyla önümüzdeki sezon UEFA Konferans Ligi'nde mücadele etme hakkı kazanırken, Beşiktaş'ın kupayı kaldırmasıyla birlikte Avrupa Ligi'ne direkt olarak katılacak.

4. sıradaki Trabzonspor da Beşiktaş'ın kupayı kazanmasıyla sezonu erken açmayacak. Lig sıralamasına göre UEFA Konferans Ligi'ne 2. turda başlaması gereken Trabzonspor, Beşiktaş'ın kupayı kazanmasıyla birlikte 3. turdan itibaren Avrupa'da yer alacak.

Ayrıca ligi 5. sırada tamamlayan Sivasspor da önümüzdeki sezon UEFA Konferans Ligi'nde mücadele etme hakkı kazanırken, Yiğidolar, 2. turdan itibaren Avrupa'da yer alacak