Spor |

UEFA Başkanı Ceferin: 2032 için Türkiye, İtalya'ya karşı favori durumda

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2032) ev sahipliğiyle ilgili konuştu. Ceferin, "Türkiye, EURO 2032 için büyük bir rakip ve şu an İtalya'ya karşı favori durumda" ifadelerini kullandı.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

İtalya'nın önde gelen spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport'a konuşan UEFA Başkanı, Türkiye'nin turnuva için güçlü bir aday olduğunu söyledi.

''İTALYA'DA ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK BİR STADYUM BİLE YOK''

İtalya'daki stadyum probleminin altını çizen Ceferin, "Şu anda İtalya'da Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapabilecek bir stadyum bile yok. Bu inanılmaz bir şey. EURO 2032 için Türkiye büyük bir rakip ve şu an İtalya'ya karşı favori durumda" ifadelerini kullandı.

EURO 2028 VE EURO 2032 ŞAMPİYONALARINA ADAYIZ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Mart ayında yaptığı açıklamada EURO 2028'i düzenlemek için resmi adaylık dosyasının UEFA'ya teslim edildiğini duyurmuştu. Dönemin TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, ayrıca EURO 2032 için de aday olduğumuzu açıklamıştı.

''UEFA'YA YA DA FIFA'YA SALDIRMAK HER ZAMAN KOLAYDIR''

Diğer yandan Aleksander Ceferin yoğun maç takvimiyle ilgili gelen eleştirileri yanlış bulduğunu da belirtti.

Ceferin, "Çok fazla maç oynandığının farkındayım; ama gerçek şu ki kimse bir şeylerden vazgeçmek istemiyor. Kulüplerin maaş ve bonus ödemeleri için daha fazla maça ihtiyacı var. Daha az maç oynanırsa maaşlar düşer. UEFA'ya ya da FIFA'ya saldırmak her zaman kolaydır" dedi.