Popüler Haberler

Ücretsiz maske alınacak yerler | Bedava maske dağıtan belediyeler hangileri? | Maskesiz toplu taşıma yasak

Ücretsiz maske alınacak yerler, Bedava maske dağıtan belediyeler hangileri gibi sorular özellikle büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların ilgi odağı oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplu taşımada maskesiz yolculuğa yasak getirmesinin ardından belediyeler bedava maske dağıtımına başladı. Peki ücretsiz maske dağıtan belediyler, maskeleri nerede dağıtıyor? Bedava maske dağıtımı ne zaman başlayacak? Detaylar haberimizde...

Ücretsiz maske alınacak yerler, Bedava maske dağıtan belediyeler hangileri? Toplu taşımada maske kullanılmasını zorunlu hale getiren tedbirler sonrası büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlar bedava maskenin nerede dağıtıldığını merak etmeye başladı. İşte ücret talep edilmeden maske dağıtılan yerler...


100 BİN ADET MASKE NEREDE DAĞITILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde corona virüse (Covid-19) karşı alınan yeni tedbir kararlarını açıkladı.

Erdoğan, yarından itibaren toplu alanlarda maske kullanma zorunluluğu olacağını duyurdu. Konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun da açıklama yaptı.

İBB MASKE DAĞITACAK

İBB Sözcüsü Murat Ongun, ayrıca 100 bin maskenin ücretsiz olarak dağıtılacağını açıkladı ve ''Metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarımızda yarın 100 bin adet maske vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacaktır, bilginize.''
ifadelerini kullandı.

ANKARA’DAN DA BENZER KARAR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yarından itibaren maskesi olmayanların toplu taşıma araçlarına alınmayacağını açıkladı.

Yavaş, maskesi olmayanlara ücretsiz maske dağıtılacağını da belirtti.

Belediyelerden uyarı! Maskesi olmayan toplu taşımaya alınmayacak

BURSA'DA ÜCRETSİZ MASKE DAĞITILDI

​​​​​​​Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş "Toplu ulaşım istasyonları, duraklar ve pazar yerlerinde ücretsiz maske dağıtımı yapıyoruz" dedi.

TRABZON'DA ÜCRETSİZ MASKE DAĞITILDI

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da çalışmaları yerinde görmek amacıyla beraberinde Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile birlikte Ayasofya pazarında incelemelerde bulundu. Çalışmaların eksiksiz yürütüldüğünü gören Başkan Zorluoğlu, “Sizin sağlığınız bizim için her şeyden önemli. Lüften uyarılarımızı dikkate alın, sosyal mesafe kuralına dikkat edin ve maskesiz dışarı çıkmayın. Bu süreci sağlığımıza bir zeval gelmeden atlatmak için el ele vererek kurallara uymamız gerekmektedir” ifadelerini kullandı.