Popüler Haberler |

Ücretsiz izin maaşı yattı mı? Nakdi ücret desteği Eylül'de olacak mı?

Ücretsiz izin maaşı yattı mı sorusunun yanıtı merak ediliyor. Koronavirüs ile mücadele kapsamında işi azalan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar Temmuz ve Ağustos'ta ücretsiz izin maaşlarını aldı. Peki Eylül ayında nakdi ücret desteği yatacak mı? İşte detaylar...

Ücretsiz izin maaşı yattı mı sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından internette araştırılamaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteğinin uzatıldığını duyurdu. Koronavirüs salgını ile mücadelede işi azalan ve ücretsiz izne çıkarılan çalışanlara mağduriyet yaşamamaları adına nakdi ücret desteği (ücretsiz izin maaşı) ödemesi yapılıyor. Temmuz ayına ilişkin ücretsiz izin maaşı ödemeleri ise Cuma günü başladı. İşte detaylar...


ÜCRETSİZ İZİN MAAŞI YATTI MI?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 7 Ağustos Cuma günü yapılmaya başlayacağını açıkladı. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yapılmaya başlayacağını belirterek "Ücretsiz izne ayrılan işçilerimizin nakdi ücret desteği ödemelerini yarından itibaren gerçekleştireceğiz. Ödemeler banka hesapları üzerinden yapılacak. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla gerçekleştirilecek." dedi.

Ücretsiz izin maaş desteği yattı mı? Haziran ayı Ücretsiz izin ...

ÜCRETSİZ İZİN ÖDENEĞİ UZATILDI MI?


Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kararı sosyal medya hesabı üzerinden de paylaştı. Bakan Selçuk, "Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için Sosyal Koruma Kalkanımız ile çalışan ve işverenlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Fesih Kısıtı, Nakdi Ücret Desteği ve mevcut faydalananlar için Kısa Çalışma Ödeneği'ni 1 ay süreyle uzatıyoruz." ifadelerini kullandı.