Yaşam

Uçan çatı elektrik tellerini kopardı! Solunum cihazına bağlı genç ölümden döndü

İzmir'de şiddetli rüzgar müstakil bir evin çatısını uçurdu. Uçan çatı elektrik tellerini kopardı. Sokakta bulunan birçok ev elektriksiz kalırken, solunum cihazına bağlı bir hasta için yakınları ve komşuları seferber oldu. Gencin ailesi ve komşuları karşı binadan kablolarla elektrik çekerek cihazları bağladılar. Hasta gencin annesi, tellerin kopması nedeniyle binalarının elektriksiz kaldığını ve çocuğunun nefes almakta güçlük çekmesinden dolayı büyük panik yaşadıklarını söyledi.

İzmir’in Gaziemir ilçesinde, şiddetli fırtına nedeniyle inşaat halindeki müstakil bir evin çatısı uçtu. Uçan çatı, Beyazevler Mahallesi 544 Sokak’ta bulunan elektrik tellerini kopardı. Bir araç çatının altında kaldı. İhbar üzerine adrese çok sayıda polis, itfaiye ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi.

SOLUNUM CİHAZINA BAĞLI HASTA İÇİN SEFERBER OLDULAR

Sokakta bulunan 3 katlı bina kopan tellerden dolayı elektriksiz kaldı. Binanın 1’inci katında oturan ve yaklaşık 2 yıldır solunum cihazına bağlı olarak yaşayan 23 yaşındaki Okan Şahin için yakınları ve komşuları adeta zamanla yarıştı.

Yolun karşı tarafında bulunan bir binadan uzatma kabloları ile Şahin’in yaşadığı daireye elektrik çekilerek hastanın kullanmış olduğu başta solunum cihazı olmak üzere diğer cihazlar elektriğe bağladı.

"KABLO UZATARAK KOMŞUDAN ELEKTRİK ÇEKTİK"

Oğlunun yaklaşık 2 yıldır solunum cihazına bağlı olarak yaşadığını ve çatının uçmasından dolayı elektrik tellerinin kopmasıyla binalarında yaşanan elektrik kesintisinin kendilerini büyük bir paniğe sevk ettiğini dile getiren anne Melahat Şahin (49), “Çatının uçmasıyla elektrik telleri koptu. Çocuğum üç tane makineye bağlı yaşıyor. Elektrikler kesildiği zaman nefes almakta güçlük çekiyor. Kablolar uzatarak karşı komşudan elektrik çektik. Cihazları da bu sayede elektriğe bağladık. Ardından yetkililer gelerek elektrik arızasını giderdi” dedi.


İHA

Sitene Ekle