Koronavirüs |

Üç hafta 'tam kapanma' iddiası

Gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Konuşabildiğim kabine üyelerinin tamamı yaklaşık 3 haftalık tam kapanma önerisini destekliyor" dedi. Işık, böyle bir karar alınması halinde sürecin pazartesi günü başlayabileceğini belirtti.

Koronavirüs vaka ve vefat sayılarındaki artış devam ederken, gözler bugün yapılacak olan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısına çevrildi. Salgında bir türlü istenilen yavaşlamanın sağlanamaması nedeniyle kritik toplantıda yeni tavsiye kararların alınması bekleniyor.

Herkes kritik toplantıya kilitlenirken, gazeteci Candaş Tolga Işık, vaka sayılarında azalma olmaması durumunda kabinenin gündeminin 'tam kapanma' olacağını söyledi.

Işık, önümüzdeki hafta toplanacak Bakanlar Kurulu'nun ana gündeminin tam kapanma olacağını belirterek bazı kabine üyelerinin 3 haftalık kapanma önerisini desteklediğini ifade etti.

Işık, tam kapanmanın pazartesi başlayıp bayram sonuna kadar devam edebileceğini belirterek Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

DESTEKLEYEN İSİMLER VAR

"Hasta sayılarında dikkate değer bir düzelme olmazsa -ki olacak gibi görünmüyor- pazartesi Bakanlar Kurulu'nun ana gündemi önümüzdeki hafta başlayıp bayram sonunda bitecek tam kapanma. Konuşabildiğim Kabine üyelerinin tamamı yaklaşık 3 haftalık bu tam kapanma önerisini destekliyor."

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.