Spor |

Deontay Wilder'ı nakavat eden Tyson Fury ağır sıklet kemeri unvanını korudu

Büyük Britanyalı Tyson Fury, ABD'li Deontay Wilder'ı nakavt ederek Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır sıklet kemeri unvanını korudu. İki boksör arasında büyük çekişmeye sahne olan üçüncü karşılaşma, ABD'nin Las Vegas kentinde yapıldı.

Merakla beklenen Tyson Fury-Deontay Wilder kapışması dün gece sabaha karşı Las Vegas'ta gerçekleşti. İngiliz boksör Fury, rakibini nakavt ederek Dünya Boks Konseyi (WBC) ağır sıklet kemeri unvanını korudu. 

Mücadeleye iyi başlayan Fury, 3. rauntta rakibini düşürmesine rağmen nakavt edemedi. Bu kez 35 yaşındaki Wilder, 4. rauntta Fury'yi 2 kez düşürmesine rağmen Büyük Britanyalı boksör, yeniden ayağa kalkmayı başardı.

Mücadelede üstünlüğü yeniden ele alan Fury, 10. rauntta Wilder'ı bir kez daha düşürdü ama rakibi ayağa kalktı. 33 yaşındaki Fury, 11. raunttaki sert yumruğunun ardından bu kez rakibini nakavt ederek maçı kazandı.

SON KARŞILAŞMADA YENİŞEMEMİŞLERDİ

İki boksör, ilk olarak 2 Aralık 2018'de karşılaşmış ve mücadele berabere sonuçlanmıştı. 23 Şubat 2020'de yapılan 2. maçı ise Fury, 7. rauntta teknik nakavtla kazanarak Dünya Boks Konseyi (WBC) kemerinin yeni sahibi olmuştu. 2

4 Temmuz'da yapılması planlanan 3. maç, Tyson Fury'nin korona nedeniyle ertelenmişti. Bu galibiyetle Fury, çıktığı 32'nci maçında 31'inci galibiyetine ulaştı.

"Çingene Kralı" lakaplı boksör, kariyerindeki tek beraberliğini ise Wilder karşısında almıştı. Fury'ye üst üste ikinci kez kaybeden Wilder'ın ise 45 maçta 42 galibiyet ve 1 beraberliği bulunuyor.