Tuzla Belediyesi karla mücadele nasıl yapılır gösterdi: 63 araç, 2 bin ton tuzla kara hazırız!

İstanbul'da Sibirya'dan gelen Aybar kar fırtınası etkisini göstermeye başladı. Kar fırtınası şiddetini artırmadan Tuzla Belediyesi ekipleri çalışmalarını tamamladı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 63 araç ve 428 personelle kar temizleme çalışmalarını sürdüreceklerini belirterek, "Meteoroloji'nin uyarıları sonucunda Tuzla'da kriz masamızı oluşturduk. 63 aracımızla birlikte 2 bin tona yakın tuz teminiyle, bütün noktalarda 450’ye yakın personelimiz ile kar yağışını bekliyoruz." dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre İstanbul’da 9 Mart Çarşamba akşamından itibaren sulu kar, Perşembe gününden itibaren ise yer yer kuvvetli kar yağışının etkili olması bekleniyor.

TUZLA BELEDİYESİ'NDE KAR YAĞIŞI HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Tuzla Belediyesi İstanbul’da etkili olacak kar yağışı için hazırlıklarını tamamladı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın talimatları ile 63 araç, 450 personel teyakkuza geçti.

Kar temizleme çalışmalarının yanı sıra, barınma ihtiyacı olan vatandaşlar için belediye ana hizmet binası, Şelale Eğitim Parkı ve Şehit Ömer Halisdemir Kampı hazır bekletilecek.

Tuzla Belediyesi karla mücadele nasıl yapılır gösterdi: 63 araç, 2 bin ton tuzla kara hazırız!

 

Yolda kalabilecek vatandaşlar için ilçe genelinde bulunan 3 önemli ulaşım aksında mobil mutfak aracı hazır bulundurulacak. Sokak hayvanlarda sokak hayvanlarının su ve yemek bulmasında zorluk yaşamaması için ekipler 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürecek.

Vatandaşlardan gelebilecek acil yardım talepler için ekipler hazır bulundurulacak.  Bu doğrultuda hazırlıklarını tamamlayan Tuzla Belediyesi ekiplerini Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Yazıcı, Kar temizleme çalışmalarına katılacak olan personellere başarılar diledi.

 Tuzla Belediyesi karla mücadele nasıl yapılır gösterdi: 63 araç, 2 bin ton tuzla kara hazırız! - Resim : 2

“MÜCADELEYE HAZIR BİR ŞEKİLDE KAR YAĞIŞINI BEKLİYORUZ”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Meteoroloji'den alınan uyarı sonucunda biz de Tuzla'da kriz masamızı oluşturduk. Yaklaşık 63 aracımızla birlikte 2 bin tona yakın tuz teminiyle, bütün noktalarda 450’ye yakın personelimiz ile olağanüstü duruma karşı sadece Fen İşleri Müdürlüğümüz değil Park-Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüz dahil bu işe hazır bir şekilde kar yağışını bekliyoruz. Kar yağışı sırasında mağdur olan vatandaşlarımız olacaktır. Yolda kalan vatandaşlarımız olacaktır. Onlara sıcak yemek ve içecekler sunmanın yanında konaklama tesisimiz de hazırladık. Herhangi bir olumsuzluğa karşı tesisimizi hazır tutuyoruz. Bunun yanında tabii ki birlikte yaşadığımız canlılar var. Sokak hayvanlarıyla ilgili de bütün hayvanseverlerle beraber, 365 gün yapmış olduğumuz çalışmanın daha da hızlısını birlikte, iş birliği yaparak kar yağışında da sürdüreceğiz.“ dedi.

Tuzla Belediyesi karla mücadele nasıl yapılır gösterdi: 63 araç, 2 bin ton tuzla kara hazırız! - Resim : 3

 

Tuzla Belediyesi karla mücadele nasıl yapılır gösterdi: 63 araç, 2 bin ton tuzla kara hazırız! ile ilgili etiketler Tuzla Belediye kar kış Araç başkan şadi yazıcı tuz