Spor |

Türkiye'nin en modern stadı Vodafone Arena'da yağmur suyu rezaleti

Beşiktaş'ın yeni stadı Arena'nın Kuzey üst tribününde suyun dışarı atılması için gider borusunun olmaması taraftarları mağdur ediyor.

Beşiktaş, 2012-2013 sezonu sonunda İnönü Stadı'na veda etmiş ve tam 3 sezon evinden uzakta maçları oynamıştı. Siyah-Beyazlılar bu zaman zarfında 6 farklı statta ev sahibi olarak adeta göçebe hayatı yaşamıştı.

Beşiktaş yapımı sona eren Vodafone Arena'ya geçtiğimiz sezon Bursaspor maçıyla kavuşmuş ve şampiyonluk yolunda taraftarın desteğini sonuna kadar almıştı. Ligde Vodafone Arena'da oynanan 8 maçta sadece 1 beraberlik alan Siyah-Beyazlılar yoluna emin adımlarla devam ediyor.

besiktas_1664.gif

EN BÜYÜK RAKİBİ: YAĞMUR SUYU

Ancak yaz aylarının sona ermesinin ve kötü hava şartlarının başlamsının ardından Beşiktaşlı taraftarların bazı sıkıntıları ortaya çıktı. Kuzey tribününün 408. bloğun bir bölümü 409, 410 ve 411. bloklarının ön kısımlarının maç günü ya da maçtan bir kaç gün önce yağan yağmur yüzünden sular altında kaldığı öğrenildi.

Bu mağduriyetin ise Kuzey üst tribününde suyun dışarı atılması için gider borusunun olmamasından kaynaklandığı öngörülüyor. Bu sezon oynanan Galatasaray, Dinamo Kiev ve Trabzonspor maçlarında taraftarlar, yağmur suyu yüzünden mağdur olmuş durumda. Ön bölümde bulunan taraftarların, yağmur suyu sebebiyle çoğu tezahürata eşlik bile edemediği öğrenildi.