Gündem

Türkiye'nin Düsseldorf Konsolosluğu geçici olarak kapatıldı

Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosluğu, koronavirüs salgını nedeniyle geçici olarak kapatıldı. Yetkililerden yapılan açıklamada, konsolosluk çalışanlarından birinde ölümcül virüs tespit edildi.

Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosluğu'nun çalışan bir personelde koronavirüs tespit edilmesi nedeniyle bir süreliğine kapatıldığı açıklandı.

''KAPATILMASI ZARURETİ DOĞMUŞTUR...''

Düsseldorf Başkonsolosluğu tarafından yapılan açıklamada "Başkonsolosluğumuz personelinde (Covid-19) tespit edilmesi nedeniyle, Düsseldorf Sağlık Müdürlüğü'nün yönlendirmeleri doğrultusunda, gerek vatandaşlarımız gerek personelimiz için riskli bir durum oluşmamasını teminen, Başkonsolosluğumuzun 26 Haziran Cuma günü akşamına kadar kapatılması zarureti doğmuştur" ifadeleri kullanıldı.

VATANDAŞLARA UYARI 

Açıklamada, Türk vatandaşların acil iş ve işlemleri için Köln, Essen, Münster, Frankfurt ve diğer kentlerdeki başkonsolosluklara başvurabileceği açıklandı.

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara'yı kaplayan deniz salyalarının temizlenmesi için 8 Haziran'da seferberlik başlatıldı. Çalışmaların ilk başladığı yer olan Caddebostan Plajı'nda salyaların tamamen temizlenmediği görüldü. Ancak vatandaşlar buna aldırmadan yüzmeye devam etti.