Gündem

Türkiye'de ilk doz aşıyı yaptıranların sayısı 30 milyonu geçti

Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, Türkiye'de birinci doz koronavirüs aşısını yaptıranların sayısı 30 milyonu geçti.

Türkiye'de koronavirüs aşı uygulaması hız kazandı. Sağlık Bakanlığı'ndan alınan verilere göre Türkiye'de şimdiye kadar 45 milyon doza yakın aşı yapıldı.

Ayrıca 1. doz uygulanan kişi sayısı 30 milyonu aştı. Böylece Türkiye genelinde neredeyse her 2 yetişkinden birine Covid-19 aşısı yapıldı.

Koronavirüste 2. doz aşının yapıldığı kişi sayısı da 14 milyon 655 bini geçti.

AŞIDA YAŞ SINIRI 25'E İNDİ

Türkiye'de ilk koronavirüs aşısı 13 Ocak'ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yapıldı.

O tarihten bu yana aşılar kademeli olarak belirli yaş ve meslek gruplarına açıldı. Sağlık Bakanlığı aşıda yaş sınırını 25'e kadar indirdi. Öte yandan tüm sigortalı işçi ve memurlara da aşı hakkı verilmişti.

 

Günün Videosu
Muğla'nın Milas ilçesinde dün akşam başlayan ve Bodrum'a da sıçrayan yangın etkisini hala sürdürüyor. Yangın Bodrum'da 3 mahalleye ulaşırken Aşağı Mazı Mahallesi'nde vatandaşlar Sahil Güvenlik botları ve özel tur tekneleriyle bölgeden tahliye edildi. Öte yandan Bodrum'un Umurça ve Kumbahçe mahalleleri ile İçmeler yolu güzergahındaki makilik ve ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.