Türkiye'de de açılan 'ikinci eş bulma' sitesi için karar verildi!

Büyük tepkiye neden olan evlilikci.com sitesine BTK kararıyla erişim engeli geldi. Karar üzerine site kurucuları yayını tamamen kestiklerini duyurdu.

İngiltere ve Endonezya'dan sonra Türkiye'de de açılan ve toplumun çok geniş bir kesimi tarafından büyük bir tepkiyle karşılanan "evlilikci.com" Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından erişime engellendi. Erişim engeli kararı sonrası açıklama yayınlan site kurucuları, "Sitemizi askıya alarak farklı DNS'lerden girilmesini engelledik. Yani karar nedeniyle sitenin yayınını tamamen kestik" dediler.

'TÜRKİYE'NİN İLK, DÜNYANIN ÜÇÜNCÜ İKİNCİ EŞ BULMA SİTESİ'

Skandal sitenin girişinde yer alan “hakkımızda” kısmında kuruluş ve faaliyet alanı şöyle anlatılıyordu:

“Türkiye'nin ilk dünyanın üçüncü (İngiltere ve Endonezya'dan sonra), ikinci eş bulma sitesine hoşgeldiniz... Tüm semavi dinlerin izin verdiği ve ülkemiz kültürüne uygun ikinci eş kurumu bazı sorunların çözümüdür; yoksulluk, yalnızlık ve fuhuş gibi... Amacımız insanımızın bu konuda en doğru tercihi yapmasına yardımcı olmaktır."

Sitede ayrıca şu ifadeler yer alıyordu:

“-Eşiyle tüm münasebeti bitmesine rağmen çeşitli sebeplerle ayrılamayan beyler.

-Evlenmek istemeyen (çesitli sebeplerle) aynı zamanda günah işlemek de istemeyen hanımefendiler.

-Evlenecek biriyle karşılaşamamış hanımefendiler.

-Çaresiz bir dönem geçirip, (Allah CC korusun) fuhuş ve benzeri yollara sapabilecek hanımefendiler."

es-site1

SİTE KURUCULARINDAN PİŞKİN AÇIKLAMA

Siteye Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu karıyla erişim engeli getirildi. Site kurucuları, BTK tarafından getirilen erişim engeli sonrası, siteyi tamıyla askıya aldıklarını açıkladı. Yapılan açıklamada, "Amacımız sadece, zaten ülkemizde yaşanan ve Anayasa Mahkemesi kararıyla suç teşkil etmediğini öğrendiğimiz ikinci evlilik olayında insanlarımızın özelikle de mağdur kadınlarımızın en doğru kararı vermesini sağlamaktı. Açıkçası kendimiz içinde ufak bir ek gelir olur diye düşündük" şeklinde skandal ifadeler kullanıldı.

Site kurucuları tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Merhaba

Bir kaç gün önce açtığımız evlilikci.com web sitesinin yayını BTK kararıyla engellenmiştir. Bizde derhal sitemizi askıya alarak farklı DNS lerden girilmesini engelledik. Yani karar nedeniyle sitenin yayınını tamamen kestik.

Biz bu olayın bu kadar gündem olacağını tahmin dahi edemezdik. Kendi halinde sıradan insanlariz. Amacımız sadece, zaten ülkemizde yaşanan ve Anayasa Mahkemesi kararıyla suç teşkil etmediğini öğrendiğimiz ikinci evlilik olayında insanlarımızın özelikle de mağdur kadınlarımızın en doğru kararı vermesini sağlamaktı. Açıkçası kendimiz içinde ufak bir ek gelir olur diye düşündük. Zaten gördüğünüz gibi sitemizde en ucuz şekilde hazırlandı.

Üzdüğümuz insanlar olduysa özür dileriz. Asla kimseyi incitmek istemedik.

Ülkemizin kanunlarına sonuna kadar bağlıyız. İstemeden meşgul ettiğimiz kamuoyundan tekrardan özür dileriz."

Sitede yer alan ilanlardan bazıları ise şu şekildeydi:

Kübra: Mersinliyim. 22 yaşındayım. İkinci eş olabilirim. Cinsel hayatı bitmiş olgun bir beyle tanışabilirim. Etik olmadığını biliyorum ama çok varlıklı biri olması gerekiyor.

Tahir: 54 yaşındayım. Evli ve 3 çocuğum var. Eşimi ve çocuklarımı terk edememem. Ama yeni eşim ilk eşimle aynı maddi haklara sahip olacak. Önceliğim gizlilik.

Kemal: 57 Yaşındayım. Evlenmeden seviyeli ilişki yaşayacak kadın arıyorum.

Türkiye'de de açılan 'ikinci eş bulma' sitesi için karar verildi! ile ilgili etiketler ikinci eş sitesi