Gündem

Türkiye'de 134 kişide delta varyantı görüldü

Tüm dünyada sayısı giderek artan delta varyantı Türkiye'de de yayılmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 134 kişide delta varyantının tespit edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti'li milletvekilleri ve Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleriyle bir araya geldi.

AK Parti Genel Merkezi'nde Binali Yıldırım başkanlığında düzenlenen toplantıda koronavirüsle ilgili sağlık politikaları, aşılamada gelinen nokta, TURKOVAC aşısı ve normalleşme süreci hakkında bilgilendirme yapan Bakan Koca, ortaya çıkan delta varyantına ilişkin de açıklama yaptı.

TÜRKİYE'DE DE DELTA VARYANTI GÖRÜLDÜ

Bakan Koca, dünyada etkili olmaya başlayan ve giderek artan, Türkiye'de de görülen delta varyantının Türkiye'de de görüldüğünü söyledi.

134 KİŞİDE TESPİT EDİLDİ

Milletvekillerine yaptığı açıklamada delta varyantına Türkiye'de 134 kişide rastlandığını aktaran Bakan Koca, basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından herhangi bir açıklama yapmadı.

Günün Videosu
Sosyal medyada, TRT Haber muhabiri Bülent Güler’in Marmaris'te yangınlarla ilgili yaptığı canlı yayının bir kısmı kesilerek "yanan alanları yanmıyormuş gibi" anlattığı öne sürüldü. Ancak TRT Haber, muhabirin yayınının tamamını yayınlayarak yapılan algı operasyonunu çürüttü. Yayında muhabir Güler'in "yüksek kesimlerde alevler hala etkisini sürdürüyor" dediği ve hatta yangınların devam ettiği bilgisinin yayın esnasında altyazı şeklinde ekrana yansıtıldığı görüldü.