Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 Eylül yurt geneli hava durumunu paylaştı. Paylaşılan verilerde kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı yapıldı. Peki yurt genelinde yarın hava nasıl olacak? İşte il il hava durumu raporu…

Sonbaharın gelişiyle birlikte düşen hava sıcaklıkları ve kuvvetli yağışlar yurdu etkisi altına aldı. Vatandaşlar yarının havanın nasıl olacağını merakla araştırıyor. Peki yurt genelinde yarın hava nasıl olacak? Cevabı haberimizde…

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz (Bolu hariç), Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya'nın kuzeyi, İstanbul’un Anadolu yakası, Konya, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevreleri ile Doğu Akdeniz'in orta ve doğu Toroslar mevkii, Antalya'nın kuzeydoğusu, Adana’nın kuzey çevreleri ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 2

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının; İç Anadolu'nun doğusunda 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 3

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı bulutlu, Kocaeli, Sakarya'nın kuzeyi ve İstanbul’un Anadolu yakası ile bu akşam saatlerinde Tekirdağ çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE HAVA DURUMU: 7°C, 23°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL HAVA DURUMU: 12°C, 21°C

Parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Anadolu yakası yerel olmak üzere sağanak yağışlı

KOCAELİ HAVA DURUMU: 12°C, 23°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın (Cumartesi) sabah yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TEKİRDAĞ HAVA DURUMU: 12°C, 22°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 4

EGE BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR HAVA DURUMU: 4°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ HAVA DURUMU: 11°C, 26°C

Az bulutlu

İZMİR HAVA DURUMU: 15°C, 25°C

Az bulutlu

MUĞLA HAVA DURUMU: 11°C, 26°C

Az bulutlu

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 5

AKDENİZ BÖLGESİ

Az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Osmaniye, Kahramanmaraş çevreleri, orta ve doğu Toroslar mevkii, Antalya'nın kuzeydoğusu ile Adana’nın kuzey, Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 6

ADANA HAVA DURUMU: 21°C, 28°C

Parçalı bulutlu, yarın (Cumartesi) kuzey çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA HAVA DURUMU: 21°C, 29°C

Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzeydoğusu yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY HAVA DURUMU: 18°C, 27°C

Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA HAVA DURUMU: 8°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu, bölgenin doğusu ile Konya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 7

ANKARA HAVA DURUMU: 8°C, 19°C

Parçalı bulutlu

ÇANKIRI HAVA DURUMU: 8°C, 21°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR HAVA DURUMU: 6°C, 18°C

Parçalı bulutlu

KONYA HAVA DURUMU: 12°C, 20°C

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin (Bolu dışında) aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 8

BOLU HAVA DURUMU: 6°C, 15°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE HAVA DURUMU: 10°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KASTAMONU HAVA DURUMU: 7°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zamanla il geneli aralıklı sağanak yağışlı

SİNOP HAVA DURUMU: 15°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: Doğu Karadeniz ve Ordu çevreleri ile Samsun’un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 9

AMASYA HAVA DURUMU: 13°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ARTVİN HAVA DURUMU: 13°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah kıyıları ile öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN HAVA DURUMU: 15°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cumartesi) doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON HAVA DURUMU: 16°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, yarın (Cumartesi) kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 10

ERZURUM HAVA DURUMU: 6°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KARS HAVA DURUMU: 4°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MALATYA HAVA DURUMU: 10°C, 24°C

Parçalı bulutlu

VAN HAVA DURUMU: 10°C, 23°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve az bulutlu, Adıyaman çevrelerinin yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 11

DİYARBAKIR HAVA DURUMU: 14°C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP HAVA DURUMU: 15°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

SİİRT HAVA DURUMU: 18°C, 29°C

Az bulutlu

ŞANLIURFA HAVA DURUMU: 18°C, 29°C

Az bulutlu

DENİZLERDE HAVA DURUMU

Orta ve Doğu Karadeniz, Güney Ege, Akdeniz ile Van Gölü’nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 12

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kuzeybatıdan 5 ila 7; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, yer yer 6, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Orta ve Doğu Karadeniz'de yer yer 3,0 m, Görüş: Orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, bugün (Cuma) akşam saatlerinde batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan, bugün (Cuma) akşam saatlerinde kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, güneyi yer yer çok bulutlu; Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kuzeybatından 3 ila 5, bugün (Cuma) akşam ve gece saatlerinde güneyi 6; Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, yer yer 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, güneyi yer yer 3,0 m; Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz’in doğusu gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, gece saatlerinde batısı ile yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden itibaren geneli kuzeybatıdan 4 ila 6, sabah saatlerine kadar batısı 7; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 4 ila 6, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra kuzeyi 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! - Resim : 13

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 0,50 ila 0,75 m zamanla 1,0 m; Görüş: İyi.

 

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli yağış ve rüzgar geliyor! Sel ve su baskınlarına dikkat! ile ilgili etiketler yurt geneli hava durumu