Ekonomi

Turkish Cargo Acente Ödülü Asset Grup'un!

Turkish Cargo Acente Ödülleri sahiplerini buldu. Çarşamba akşamı Swiss Otel'de gerçekleştirilen törende “En Çok Hat Geliştiren Acente” ödülü Asset Lojistik A.Ş. adına, Asset Grup Ceo su Uğur Tekin’ e takdim edildi.

İstanbul merkezi, Mersin, Bursa, İskenderun ve Gaziantep Bölge Müdürlükleri ile Türkiye’ nin tüm ana gümrük ve limanlarında 260 kişilik bir ekip ile, 15 yıl gibi kısa bir sürede Türkiye dış ticaretinin %2 ye yaklaşan kısmına hizmet veren Asset; global ölçekli hazır giyim, perakende, kozmetik, otomotiv markaları ile Türkiye’nin önde gelen ilaç ve kimya sanayicileri, ve önemli basın yayın kuruluşlarına hizmet vermekte.

Ödüllü yazılım çözümleri olan “Optimus” ile müşteri maliyetlerinde ve süreçlerinde ciddi farkındalık yaratarak, müşterilerinin hedef Kpilarında verimlilik ve tasarruf yaratmalarını sağlayarak Gümrük Müşavirliği sektörünün önde gelen şirketleri arasına girmeyi başaran Asset, son yıllarda yaptığı yatırımlar ve “Taşıdığımız yükünüz değil, sözümüzdür...” sloganıyla, lojistik alanında da fark yaratmaya ve adından bahsettirmeye devam ediyor.

Havacılık tarihinin en büyük göçü başlıyor;

Yeni havalimanı konusunda görüşleri alınan ASSET Grup Ceo su Uğur Tekin;
“Havacılık tarihimizin en büyük göçüne artık sayılı günler kaldı. Ülkemizin bulunduğu coğrafya bir çok riskleri barındırsa da özellikle lojistik alanında ciddi fırsatları da barındırıyor.

Özellikle e-ticaret giderek artan bir hacimle hayatımızda yer almakta ve tüm ticaret alışkanlıklarımız hızla değişmekte. Alibaba, EBay gibi küresel e-ticaret siteleri artık kendi lojistik çözümleri için milyarlarca dolarlık lojistik bütçeleri ayırıyor. Coğrafya avantajımız ve dünya çapındaki yeni havalimanımız ile bu e-ticaret pazarı ve bunun lojistik pazarından payımızı almamız son derece önemli.

Uçtuğu nokta sayısı ve marka değeri ile hepimizin sahip çıkması gereken, milli gururumuz THY ve son dönemde muazzam işlere imza atan Turkish Cargo ile yeni havalimanında dünyanın en önemli aktarma limanı olmaya da ülke olarak adayız.” Dedi.